czwartek, 26 marca 2015

List z Polski do Maurice Hermana

Ciekawy list z Polski opublikował na swoim kanale YouTube Maurice Herman, popularny dziennikarz niezależny, który codziennie zamieszcza znakomite komentarze na temat sytuacji na świecie, głównie o tworzonym obecnie Nowym Porządku Świata (NWO). Herman dużo publikuje o Ukrainie, jednak dotąd nie było wiele informacji o Polsce. Wypełnia to list naszego rodaka, w którym w sposób bardzo konkretny podsumowuje sytuację w Polsce i relacje w stosunku do wojny na Ukrainie.
Ponieważ materiały Hermana trafiają do szerokiej rzeszy anglojęzycznych widzów, to stwierdziłem, że warto byśmy znali treść tego listu…

Nie oglądam wiadomości, tak więc nie znam szczegółów, ale wydaje mi się, że tak naprawdę nie mamy dużo do powiedzenia o Ukrainie. Nie sądzę by była to nasza wojna, to jest raczej ekspansja NATO. W naszych telewizjach mówi się głównie o „złej Rosji” – w każdym programie, wiadomościach, sporcie, pogodzie czy programie muzycznym zawsze jest coś złego o Rosji, jak o złych rosyjskich samochodach, pijaństwie Rosjan czy z jakiegokolwiek błahego powodu oni wmawiają nam wszystko co najgorsze o Rosjanach. Chcą by nasza energia skierowała się przeciwko Rosjanom.
W mediach mówi się nam o „rozwoju historycznym” jak w przypadku nabycia 40 rakiet do samolotów F-16 zakupionych od Amerykanów. To są śmieci nie samoloty, drogie i jeszcze droższe w naprawie. Niektóre z nich zostały wysłane do Izraela w celach treningowych i nigdy nie wróciły.

Kto ma z tego korzyści? Na pewno nie Polacy.

Mogę powiedzieć, że ludzie nie są zadowoleni z tego co się dzieje. Górnicy strajkują, gdyż rząd chce pozamykać kopalnie, rzekomo z uwagi na to, że rosyjski węgiel jest tańszy. Policja strzelała do ludzi, którzy chcieli wiedzieć gdzie idą ich pieniądze, taki to jest wolny kraj…. Górnictwo to może ciężki i niebezpieczny zawód, rujnujący zdrowie, ale mimo wszystko dla tych ludzi dobry!

Rolnicy zaczęli blokować drogi gdyż rynek się skurczył z uwagi na sankcje wobec Rosji. Teraz nie mogą sprzedawać  i przez to nie są w stanie spłacać kredytów zaciągniętych a bankach. My to wiemy, że tak naprawdę nie muszą nic wracać gdyż w rzeczywistości nic nie pożyczyli. Na nieszczęście zwykli ludzie nie wiedzą w jaki sposób tworzony jest pieniądz. Nikt bez niego nie może żyć, choć tak naprawdę nikt nie wie skąd on się bierze.

Unia Europejska obiecała jakieś kompensacje / dotacje dla rolników, ale wiadomo kto te pieniądze dostanie – rząd, a ludzie będą musieli żebrać o skrawki z tego.

Niektórzy oficjele sprytnie wprowadzili znaki z zakazem wjazdu ciągników do miast, tak więc rolnicy nie mogą wjechać do centrum. Ostatnio w mediach głośno jest o komorniku, który przyszedł do rolnika w celu wyciągnięcia długu, tego nie było w domu, tak więc zabrano ciągnik o wartości 30,000 euro sąsiadowi. Człowiekowi, który nic z tym nie miał wspólnego sprzedano ciągnik na za 1/3 ceny. Taka jest tu sprawiedliwość. Tego komornika nie można teraz sądzić, gdyż wziął chorobowe, wyobrażacie sobie? Ostatecznie dobrze się to skończyło, gdyż rolnik ten dostał nowy traktor od firmy New Holland, zanim ta sprawa została zakończona.

Tak więc nie mamy kiedy myśleć o Ukrainie, skoro jest tu tyle bałaganu. Większość ludzi sądzi, że w tym konflikcie chodzi o „rosyjskich separatystów” czy „złych terrorystów”, w telewizji mówi się, że wszystko jest ok i „eksperci” to kontrolują.

Jeśli chodzi o wydatki wojskowe, to wydajemy bardzo dużo. W 2009 roku byliśmy na 22 miejscu na świecie. Jestem pewien, że teraz wydajemy jeszcze więcej, gdyż nasz naród potrzebuje jeszcze więcej maszyn do zabijania, gdyż jest to dobre dla biznesu. Nie muszę czytać wiadomości na temat wydatków wojskowych, gdyż w moim mieście są dwie jednostki wojskowe – oczywiste jest, że mają pieniądze, gdyż mają nowe dachy, okna, itd. Mają nowe pojazdy wojskowe, często odbywają się tu ćwiczenia z lotnikami. Właśnie w tym momencie słyszę silniki samolotów.

Przepraszam, że odpisuję tak późno, ale było mi strasznie przykro po tym jak obejrzałem nagrania z Ukrainy, gdzie brat zabija brata, ojciec syna… Ludzie są zabijani  za to, że nie chcą NATO, a w telewizji nazywa się ich terrorystami. Ci, którzy chcą żyć w pokoju z sąsiadami, uprawiać pomidory w ogrodzie, są „terrorystami”, to jest codziennie w telewizji!

A jeśli chcesz się z tym podzielić z rodziną, to nie możesz. Pomiędzy tobą, a rodziną jest mur, którego nie jesteś w stanie przebić. Mur wie lepiej, jest starszy, mądrzejszy i większy, tak więc zamknij się!

Na podst. https://www.youtube.com/watch?v=wiCyaxdN3g0

Źródło: http://www.monitor-polski.pl/list-z-polski-do-maurice-hermana/#more-10365

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz