wtorek, 6 stycznia 2015

Faszyści u naszych bram


Na jednej z nich [fotografii] widzimy rezuna z tzw. batalionu AZOW (z karabinkiem AK-74 z podczepionym granatnikiem). To banda przestępców, którzy tylko przyjęli nazwę batalion. Przypominam nieśmiało, że takie nazewnictwo jest zarezerwowane dla wojska, a nie dla bandytów. Trzeba sobie w tym momencie powiedzieć jasno, że w rejonie działania tegoż batalionu AZOW stwierdzono oznaki działalności przestępczej - przestępstw wojennych popełnionych na ludności cywilnej. Jeśli ktoś przypadkiem nie dostrzega pewnej zależności wskażę tylko, że UPA odnosiła wielkie "sukcesy militarne" w "walce" z ludnością cywilną.

Wielokrotnie wspominano o takiej jednostce jak 14. Waffen-Grenadier-Division der SS ("Galizien" - galizische Nr. 1). Pragnę tylko przypomnieć, że wskazana dywizja należała do SS, a ta organizacja została uznana przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze (jako jedną z czterech organizacji powołanych przez Hitlera - NSDAP, SS, SD, Gestapo) za organizację przestępczą. Na kolejnych zdjęciach widzimy symbole: swastyki, runy SS. Wskazuje to jednoznacznie, z kim identyfikują się noszący te znaki.Może jeszcze garść informacji o wspomnianej dywizji "Galizien" (sami Ukraińcy nazywali ją "Hałyczyna"). Kilka dat z historii tej formacji:

- początek formowania dywizji - 28.04.1943 r.

- początek przerzutu dywizji na front wschodni - 28.06.1944 r.

- ostateczna likwidacja kotła pod Brodami - 22.07.1944 r.

Ogólny czas między skrajnymi datami - 451 dni.

Czas od formowania do rozpoczęcia przerzutu na front - 427 dni (tj. 95% - czas ten to szkolenie na poligonach i "akcje bojowe" przeciwko polskim wsiom - szczególnie od lutego 1944).

Walki z regularnym wojskiem (z Armią Czerwoną) - 24 dni (tj. 5%).

Myślę, że są to bardzo czytelne dane. Dopóki "walczyli" na zapleczu z ludnością cywilną - "sukcesy" były "błyskotliwe". Wieś Borów i okoliczne wsie spacyfikowali nawet z użyciem broni pancernej (w dywizji była Waffen-Panzerjager-Kompanie 14 - kompania niszczycieli czołgów posiadająca działa pancerne). Na przykładzie Majdanu Starego możemy sobie uzmysłowić z kim "bohatersko walczyli" heroje z SS-Galizien: z ogólnej liczby 65 ofiar, 28 to kobiety (43%), a 15 - dzieci (23%). I niech nikt nie myśli, że pozostałe 34% to uzbrojeni młodzi mężczyźni - po pierwsze praktycznie nieuzbrojeni, po drugie - część z nich to ludzie starsi.

Jak heroje z "Hałyczyny" stanęli przeciwko regularnemu wojsku - sukcesy się skończyły i z dywizji zostały nędzne resztki (to co się przebiło z kotła to około 6% stanu etatowego). Ale co ciekawe - ochotników-zwyrodnialców było na tyle dużo (nawet po spektakularnej klęsce - około 7 tys. przeszkolonych rezunów czekało już jako uzupełnienie w Neuhammer am Queis [Świętoszów]), że dywizję odtworzono (osiągnęła stan około 11 500 - czyli około 90% etatu). Jednak do walk z wojskiem regularnym już jej starano się nie używać - wykazywała "bohaterstwo" w walkach z partyzantami na Słowacji.

Nie jestem rusofilem (podkreślam to stanowczo), ale w tym miejscu doskonale rozumiem Putina - to są faszyści. I Putin ma w zupełności rację - z nimi trzeba walczyć, bo Europę z ich przyczyny ogarnie pożoga. To jakiś okrutny chichot historii, że ja przyznaję rację Putinowi i Rosjanom - ale w tej sytuacji nie widzę innego wyjścia.

I na zakończenie wskażę jeszcze jeden element. Ci ludzie mają na głowach polskie hełmy. Tak, polskie - choć bardzo podobne do amerykańskich. Wyprodukowane w Polsce i całkiem legalnie im dostarczone. Doszło więc do tego, że wyroby polskiego przemysłu zbrojeniowego noszą faszystowskie znaki (gdy w latach 50-tych robotnicy z Łabęd zorientowali się, że partia czołgów T-34 jest przeznaczona dla NRD - odmówili pracy).

Czy o to chodziło naszym rządzącym (tak ich będę nazywał, bo nazwa politycy im nie przysługuje - by być politykiem trzeba mieć odpowiednie wykształcenie, a przede wszystkim rozum)?

dr Krzysztof M. GAJ

ppłk br.panc.

Isakowicz.pl

Za: http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz%2Ffaszysci-u-naszych-bram#

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz