środa, 5 listopada 2014

Hartman usunięty z komisji etyki

foto: Franciszek Vetulani;
creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en


Jan Hartman, po swoich wypowiedziach na temat kazirodztwa, został usunięty z działającej przy ministrze zdrowia komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia. Wcześniej od jego wypowiedzi odciął się Uniwersytet Jagielloński, a Twój Ruch wyrzucił go ze swoich szeregów.


Hartman, kiedyś profesor, a do niedawna jeden z liderów Twojego Ruchu Janusza Palikota na blogu portalu tygodnika „Polityka” wieszczył upadek „kazirodczego tabu”.

Wypowiedź Hartmana, zachęcająca do dyskusji o związkach kazirodczych, wywołała szybką reakcję Uniwersytetu Jagiellońskiego, którego ten jest jednym z wykładowców jest ten etyk i polityk. Władze uczelni nazwały słowa Hartmana „bulwersującymi”.

Zareagowała również partia Palikota, usuwając Hartmana ze swoich szeregów. Według biura prasowego Twojego Ruchu, wpis „narusza wizerunek i dobre imię partii, co stanowi rażące naruszenie statutu Twojego Ruchu”.


Teraz zareagowało ministerstwo zdrowia. W odpowiedzi na pytanie zadane przez portal gosc.pl, rzecznik prasowy resortu Krzysztof Bąk poinformował, że „skład Komisji do spraw etyki w ochronie zdrowia, działającej przy ministrze zdrowia, został zmieniony. W nowym składzie nie ma profesora Jana Hartmana”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz