środa, 26 listopada 2014

Eugeniusz Lubański: Łukaszenko ujawnił prawdę. Janukowicz finansował banderowców przed i podczas Majdanu!Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko 21 października na konferencji prasowej w Mińsku ujawnił, iż przed i podczas Majdanu w Kijowie neobanderowski "Prawy Sektor" był finansowany przez ówczesnego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, który się obawiał opozycji Julii Tymoszenki, i w walcę z nią wykorzystywał neobanderowców, szczególnie "Prawy Sektor".


Łukaszenko uprzedzał Janukowycza, że neobanderowcy Dmytra Jarosza mogą skierować broń w wygodnym dla siebie momencie przeciwko Janukowyczowi, ale ten mu nie wierzył.

Po tej wypowiedzi staje się jasne dlaczego w przededniu rozstrzału Majdanu przez snajperów "Berkuta" podejrzliwy Janukowycz nagle przyjął u siebie w gabinecie 19 lutego 2014 roku Jarosza i miał z tym długą rozmowę. Także staje się jasne, dlaczego podczas likwidacji Majdanu 21 lutego nie było w centrum Kijowa bojownik "Prawego Sektora" i samego Jarosza.

Poprzednicy "Prawego Sektora" - z "UNA-UNSO" współpracowali z rosyjskimi służbami specjalnymi FSB, a jeszcze wcześniej OUN-Bandery z hitlerowską Abwehrą i SS. Teraz spadkobiercy OUN-UPA są wierni swym tradycjom.


Eugeniusz Lubański (Kijów)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz