środa, 6 sierpnia 2014

W Oklahomie chcą odprawić czarną mszę. Miejscowi katolicy protestują przeciw bluźnierstwu

fot. freeimages.com

21 września w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City ma się odbyć czarna msza. Katoliccy biskupi wzywają do oporu i modlitwy.

Sataniści poinformowali na swojej stronie internetowej, że w trakcie bluźnierczego rytuału będą używać konsekrowanej hostii skażonej przez wydzieliny płciowe.

Autentyczność i cel czarnej mszy pozostają niezmienne, jednak wprowadzone zostaną do niej niewielkie zmiany, by nie łamać prawa Oklahomy, dotyczącego nagości, publicznego oddawania moczu oraz innych aktów seksualnych

— ogłosili amerykańscy sataniści.Zapowiedź przeprowadzenia satanistycznego rytuału spotkał się ze zdecydowaną odpowiedzią miejscowych katolików.

To kpina z wiary, akt wrogi względem znaczącej wspólnoty wiary, wspólnoty katolickiej

— mówi arcybiskup Oklahoma City Paul S. Coakley.

Wierzący próbowali wpłynąć na zarząd miejskiej sali, w której ma się odbyć bluźniercza msza. Przedstawiciele zarządu stwierdzili jednak, że nie odwołają rezerwacji, a salę wynajmują każdemu, bez znaczenia co planuje w niej zorganizować.

Wiernym pozostaje jedynie modlitwa. Katolicy z Oklahomy będą odmawiać różaniec i modlitwę do św. Michał Archanioła.

gosc.pl/CNA/tk

Źródło: http://wpolityce.pl/kryminal/207998-w-oklahomie-chca-odprawic-czarna-msze-miejscowi-katolicy-protestuja-przeciw-bluznierstwu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz