poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Protestanci zakłócili pogrzeb katolickiego księdzaCzłonkowie Baptystycznego „Kościoła” Westboro zakłócili pogrzeb księdza Kennetha Walkera FSSP – zabitego przez uzbrojonych włamywaczy, którzy próbowali obrabować kościół. Wierni zgromadzeni licznie w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa modlili się tego dnia także za protestanckich fundamentalistów.


Pogrzeb 28-letniego ks. Walkera odbył się 20 czerwca. Msza św. pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 11:00. W tym czasie przed kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zebrało się kilkunastu protestanckich fundamentalistów z Westboro Baptist Church. – Myślę, że było to bardzo niestosowne i bardzo bezmyślne biorąc pod uwagę to, co ludzie przeżywali – powiedziała uczestnicząca w pogrzebie Bridget Bogowith. – Kiedy ich zobaczyłam byłam w szoku – dodała. – Modlimy się za nich – powiedział inny uczestnik pogrzebu, Michael Drake. Jak skomentowała to inna z wiernych, chciałaby prowadzić życie tak święte, by jej pogrzeb także oprotestowała protestancka sekta.

Fundamentaliści zapowiadając pikietę pisali o „papieskich kłamstwach” i „satanistycznej doktrynie” wyznawanej przez rzymskich katolików. Duchownego odprawiającego tradycyjną katolicką Mszę określili jako osobę „dobrowolnie podążającą ścieżką Antychrysta” dodając, że „na temat krwawych zbrodni Rzymu napisano całe tomy”. „Żaden papież, żaden katolicki katechizm, bajki o czyśćcu ani ostatnie namaszczenia nie mogą pomóc Walkerowi. Nasze przesłanie dla żyjących jest takie: Bóg brzydzi się kłamliwymi katolikami i ich papieżem”.

Westboro Baptist Church to fundamentalistyczna protestancka grupa założona przez Freda Phelpsa, skupia głównie jego krewnych i znajomych. Szacuje się, że należy do niej około 40 osób. Amerykańska badaczka badająca doktrynę i funkcjonowanie tej grupy, Rebecca Barrett-Fox, oceniła ją jako przykład „hiper-kalwinizmu”.

Westboro Baptist Church przyciągnęło uwagę amerykańskiej opinii publicznej protestami przeciwko pochówkom żołnierzom zabitym w Iraku, osób związanych z kulturą popularną, ale i paleniem amerykańskiej flagi. Członkowie grupy atakują katolicyzm, jak i prawosławie, judaizm i… inne grupy protestanckie.


Źródło: catholicnewsagency.com / jceworld.blogspot.com

mat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz