poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Cezary Pazura staje w obronie prof. Chazana.

fot. Maciej Biedrzycki/FORUM

„Jesteśmy świadkami świadomego przeciągania opinii publicznej przeciw uczciwości, zdrowemu rozsądkowi, sumieniu, przeciw autorytetom, wiedzy i kompetencji. Profesor Chazan nikogo nie obraził, służył pomocą większą niż kto inny mógł oferować. Diagnoza tego przypadku manipulacji jest jedna: zamiast stawiać pomniki takim ludziom jak Profesor, zaczynamy do nich strzelać” –podkreślił na swoim facebookowym profilu znany aktor, Cezary Pazura.


„Wczoraj w jednej z telewizji usłyszałem jako pierwsze doniesienie tej stacji, że Profesor złamał prawo! To sprowokowało mnie do napisania tego tekstu. Hola, hola! To chyba nie jest jednoznacznie rozstrzygnięte, bo nie ma stanowiska Naczelnej Rady Lekarskiej czy nie daj Boże prokuratury! To ewidentne nadużycie. Doniesienie to jednak miało na celu zdyskredytowanie autorytetu Profesora i od początku postawienie go w niekorzystnym świetle. Czysta manipulacja!” – zauważa Pazura.

"Atakowany dziś przez media ginekolog postąpił zgodnie z sumieniem i przysięgą Hipokratesa. To postawa heroiczna" – podkreślił. Lekarz zajął się pacjentką i zaproponował, że jej chore dziecko powinno zostać otoczone opieką w hospicjum, a nie zabite w łanie matki. Taki sposób postępowania powinien być stawiany jako wzór.


Źródło: fb, gosc.pl

mat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz