poniedziałek, 7 lipca 2014

Więzienie za krytykę homoseksualizmu? PO chce dalszej pracy nad projektem SLD

fot.sejm/ Krzysztof Białoskórski

Posłowie debatowali nad projektem SLS rozszerzającym karalność za tzw. przestępstwa z nienawiści wobec m.in. homoseksualistów. PO opowiedziała się za skierowaniem go do dalszych prac w komisji sejmowej.Projekt Wysokiej Izbie przedstawiała poseł SLD Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska. Kluby PiS i SP wnioskowały o odrzucenie lewackiej propozycji w pierwszym czytaniu. Za dalszym procedowaniem opowiedział się Twój Ruch, PO i SLD. Ludowcy „nie mają nic przeciwko dalszej dyskusji, co nie oznacza, że jak będzie projekt to zaakceptujemy go” – zadeklarował wymijająco Józef Zych.

Kolejny punkt porządku obrad Sejmu obejmujący pierwsze czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny autorstwa Twojego Ruchu został skreślony. Dotyczył on „penalizacji negatywnych zachowań polegających na zmuszaniu do brania udziału w czynnościach lub obrzędach religijnych oraz rozszerzenia prawno-karnej ochrony obrzędów religijnych na obrzędy wszystkich kościołów i związków wyznaniowych i zrównania prawno-karnej ochrony uczuć religijnych i przekonań światopoglądowych”.

W stosunku do obowiązujących przepisów proponowana zmiana polega na pojawieniu się w procedowanych zapisach KK takich pojęć jak: tożsamość płciowa oraz orientacja seksualna. Nawoływanie do nienawiści oraz publiczne znieważanie ze względu na te przesłanki, zgodnie z propozycją SLD byłoby karane pozbawieniem wolności. Jak szeroko potrafią interpretować  „nawoływanie do nienawiści” środowiska homoseksualne niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Czy nazywanie zachowań homoseksualnych grzechem także „załapie” się na przestępstwo z nienawiści?

Projekt SLD łagodzi także maksymalny wymiar kary za obrazę uczuć religijnych. Postkomuniści chcą także, by obraza uczuć religijnych była ścigana z oskarżenia prywatnego, a nie – jak obecnie – publicznego. Złagodzony miałby być też maksymalny wymiar kary grożący za ten czyn – z dwóch lat do pół roku. SLD chce także by znieważanie „przedmiotów czci religijnego”, było karalne tylko wtedy gdy przedmiot ten znajdowałby się w miejscu przeznaczonym do wykonywania obrzędów religijnych.W świetle proponowanych zmian każda profanacja dokonana np. podczas koncertu zespołów satanistycznych nie będzie mogła być ukarana. Także bluźnierstwa dokonujące się w galeriach „sztuki” pozostaną bezkarne. Przy jednoczesnym ograniczaniu ochrony prawnej dla przekonań religijnych, proponuje się jej zwiększenie dla środowisk homoseksualnych. Można się spodziewać, że pierwszymi którzy zostaną ukarani na mocy ewentualnie wprowadzonych zmian prawnych zostaną niepokorni duchowni oraz obrońcy małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.Lewica – pamiętając jak silny sprzeciw społeczny wywołał huczny pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego – chce się zabezpieczyć na przyszłość. SLD chce, by zakłócanie porządku podczas pogrzebów i uroczystości żałobnych było karane: grzywną lub wwiezieniem.

Źródło: sejm.gov.pl

luk


Za: http://www.pch24.pl/wiezienie-za-krytyke-homoseksualizmu--po-chce-dalszej-pracy-nad-projektem-sld,23418,i.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz