poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Ciała nienarodzonych jako odpady medyczne


15 tysięcy ciał poronionych lub uśmierconych w wyniku aborcji dzieci zostało użyte przez brytyjskie szpitale jako źródło ogrzewania. Praktyka ta miała miejsce w 27 różnych szpitalach w całym kraju, a z rodzicami nikt się nie konsultował. Ciała dzieci były traktowane jako jedno z ekologicznych źródeł ciepła, podobnie jak śmieci czy odpady medyczne.


Jak podał The Telegraph w szpitalu w Addenbrooke 797 wykorzystano w ten sposób 797 dzieci abortowanych przed 13 tygodniem ciąży. Matki poinformowano, że zostały one poddane kremacji. W latach 2011-2013 w podobny sposób potraktowano 1101 ciał abortowanych dzieci. Zostały one zaklasyfikowane jako „odpady kliniczne" i wykorzystane w elektrowniach zamieniających odpady na energię elektryczną.
Jak zauważa Steven Ertelt na lifenews.com, sytuacja ta pokazuje stosunek do życia ludzkiego aborcjonistów. "Ruch pro-aborcyjny często potępia obrońców życia za porównywanie aborcji do Holocaustu. Tymczasem raport dotyczący dzieci palonych w brytyjskich szpitalach w szokujący sposobu przypomina bezduszne traktowanie ludzkiego życia przez nazistów".

Paul Tully sekretarz generalny Society for the Protection of Unborn Children powiedział w rozmowie z LifeSiteNews, że kwestia traktowania ciał nienarodzonych była od dłuższego czasu przedmiotem troski obrońców życia. Jego zdaniem kwestie tego co robić z ciałem nienarodzonych dzieci regulują wytyczne w poszczególnych szpitalach, jednak nie ma konkretnego prawa dotyczącego tej sprawy. - Mieszanie ciał nienarodzonych dzieci z innymi materiałami szpitalnymi nie powinno mieć miejsca, jednak nie ma żadnego prawa, które to reguluje - powiedział Tully.

Źródła: lifenews.com / lifesitenews.com

Mjend


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz