poniedziałek, 24 marca 2014

Test DNA czaszki Hitlera wskazuje na to, iż nie umarł on 30 kwietnia 1945 roku. Czaszka należy do kobietyAdolf Hitler nie zastrzelił się i prawdopodobnie nie umarł w swoim bunkrze. Fragment czaszki, który od dziesięcioleci uważano za należący do nazistowskiego przywódcy, okazało się po analizie DNA, iż należy do kobiety poniżej 40 roku życia. Naukowcy i historycy od dawna uważali, że jest to rozstrzygający dowód na to, iż by nie zaznać hańby schwytania przez wrogów, Hitler po tym jak zażył pigułkę z cyjankiem strzelił sobie w głowę 30 kwietnia 1945 roku.

Kawałek czaszki, zawierający dziurę postrzałową, został wzięty z bunkra Fuhrera przez rosyjską armię i zakonserwowany przez radziecki wywiad.

[...] “Wiemy że czaszka odpowiada kobiecie w wieku od 20 do 40 lat," powiedział archeolog Nick Bellantoni  z Uniwersytetu Connecticut. "Kość wydaje się być bardzo cienka, męskie kości są bardziej wytrzymałe. I szwy, gdzie spotykają się płyty czaszkowe zdają się odpowiadać osobie poniżej 40 lat." Hitler miał w kwietniu 1945 roku 56 lat.

Kto sponsorował Hitlera i II wojnę światową:


OGLĄDAJ DALEJ>>>

Bellantoni poleciał do Moskwy, aby pobrać DNA z Archiwum Państwowego. Pokazano mu również zakrwawione szczątki kanapy z bunkra na której uważa się, że Hitler i Braun popełnili samobójstwo.

"Miałem zdjęcia referencyjne kanapy jakie Sowieci zrobili w 1945 roku i widziałem te same plamy na fragmentach drewna i tkaniny, więc wiedziałem, że pracuję na autentycznych rzeczach" powiedział Bellantoni.

[...] Według świadków, ciała Hitlera i Braun były zawinięte w koce i zaniesione do ogrodu na zewnątrz bunkra, umieszczone w kraterze bomby, oblane benzyną i podpalone. W maju 1945 roku rosyjski zespół kryminalistyki wykopał to co przypuszczalnie było ciałem dyktatora. Brakowało część czaszki jak twierdzono z powodu samobójczego strzału. Według przechwyconych asystentów dentystycznych Hitlera pozostały fragment szczęki odpowiadał zapisom stomatologicznym. I było tylko jedno jądro.

Rok później na rozkaz Stalina, który był sceptyczny co do losów Hitlera, znaleziono brakujący fragment czaszki.

Jak i kiedy umarł Hitler jest teraz owiane tajemnicą. Bellantoni powiedział, że jest mało prawdopodobne by kość należała do Braun, która miała wtedy 33 lata. "Nie ma żadnego raportu, że Eva Braun zastrzeliła się lub została zastrzelona później." Wiele osób zginęło w pobliżu bunkra.
Link do oryginalnego artykułu: LINK

Źródło: http://www.prisonplanet.pl/polityka/test_dna_czaszki_hitlera,p1731838040

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz