czwartek, 13 marca 2014

Polski Holding ma szansę zdobyć nagrodę "Financial Timesa"

Pojazdy Szynowe Pesa SA zostały nominowane do dorocznej nagrody ekonomicznej "Financial Timesa" w kategorii przedsiębiorczość. Holding z Bydgoszczy jest pierwszą nominowaną firmą z Europy Środkowo- Wschodniej w tym konkursie.


foto: katalogkolejowy.pl

Wśród konkurentów bydgoskiej Pesy jest m.in. tak znana marka jak Twitter. O nagrodę FT ubiegają się również system rezerwacji noclegów Airbnb, amerykański koncern naftowy Continental Resources, operator aplikacji mobilnej służącej do rezerwacji pojazdów Uber, globalnie działający amerykański koncern informatyczny Splunk. Laureatów w siedmiu kategoriach, w jakich zostaną przyznane w tym roku nagrody, poznamy 20 marca podczas gali w Londynie.

Niezależnie od tego, kto z nominowanych zdobędzie nagrodę, sam fakt obecności w tak prestiżowym gronie jest już dla nas ogromnym sukcesem. Dzięki temu zostaliśmy już dostrzeżeni i docenieni na globalnym rynku, startując jako firma z lokalnym rodowodem - powiedział prezes Pesa SA Tomasz Zaboklicki.

Bydgoska Pesa zatrudniająca około 3,7 tys. specjalizuje się w budowie i modernizacji pojazdów szynowych. Oferta polskiego producenta obejmuje spalinowe i elektryczne zespoły trakcyjne oraz lokomotywy i tramwaje. Tradycje firmy sięgają 1851 r., kiedy to w Bydgoszczy powstały Warsztaty Parowozowe Pierwszej Klasy, działające w okresie PRL jako ZNTK Bydgoszcz.

Jednym z największych dotychczasowych osiągnięć Pesy było zawarcie w 2012 roku ramowej umowy z niemieckim przewoźnikiem kolejowym DB Regio - spółką córką niemieckich kolei Deutsche Bahn. Przewidywane zakupy taboru przez stronę niemiecką do 2018 roku mogą sięgnąć nawet 1,2 mld euro. Pierwszą umowę na dostawy pociągów dla komunikacji regionalnej w sieci Sauerland, wartą 120 mln euro, podpisano w listopadzie.Źródło: http://narodowcy.net/europa-i-swiat/9069-polski-holding-ma-szanse-zdobyc-nagrode-financial-timesa


Aż trudno się powstrzymać i nie napisać w związku z ostatnim nabytkiem PKP  za poetą:

"Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie."


Stanisław Jachowicz

- Szukam więcej informacji na temat życia i twórczości tego poety w komentarzach takie informacje mile widziane. 

- Ciasteczkowuy

Na podsumowanie pod jednym z artykułów na WP znalazłem taki komentarz:


~3d 1 godzinę i 15 minut temu

dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i jeżdżę starym trupem???Brak komentarzy:

Prześlij komentarz