środa, 19 marca 2014

Jawne obrady masonów w kościele protestanckim – Masoni z całego świata reaktywowali „Lożę Jana”

Niemieccy protestanci współpracują z masonami – jawnie, otwarcie
Kościół Ewangelicki w Niemczech współpracuje z wolnomularzami. W poczdamskim kościele Pokoju odbyło się posiedzenie masonerii. Część ewangelików uznaje to za „otwartość”

Niemieccy Ewangelicy ugościli 1 lutego w kościele Pokoju w Poczdamie wolnomularzy z całego świata. Poczytują to sobie za otwartość, choć masoneria głosi światopogląd fundamentalnie sprzeczny z Ewangelią. Dostrzegł to niemiecki Kościół katolicki, publikując w 1980 roku oświadczenie, gdzie czytamy m. in.:

„W dokumencie Tesi per l’anno 2000 (Tezy na trzecie tysiąclecie), opublikowanym w roku 1980, po zakończeniu rozmów, masoneria zaprzecza całkowicie wartości prawdy objawionej. W dokumencie od samego początku zostaje odrzucona religia objawiona”.
A także:
„Wolnomularskie pojęcie religii jest relatywistyczne: wszystkie religie są konkretnymi próbami wyrażenia prawdy bożej, która jest niemożliwa do osiągnięcia w ostatniej analizie”.

Na końcu stwierdza się wyraźnie:
„Wspomniane przeciwieństwa naruszają podstawy istnienia chrześcijańskiego. Dogłębne badania rytów i duchowego świata masońskiego wyjaśniły, że równoczesna przynależność do Kościoła katolickiego i wolnomularstwa jest wykluczona”.

Kościół Ewangelicki uznał jednak, że z masonerią można i należy współpracować.

Decyzja spotkała się zresztą z krytyką nawet wśród samych ewangelików. Jednak władze kościelne w Poczdamie oceniły, że „nie ma powodu, by nie dopuszczać wolnomularzy do Kościoła”.

Obrady wolnomularzy w kościele były jawne. Masoni z całego świata reaktywowali „Lożę Jana” (Die Johannisloge), założoną pierwotnie w 1776 roku, ale uznaną za nieaktywną w 1981 roku.

Pac/kath.net/opoka.org.pl (za Fronda)


Źródło: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/02/16/jawne-obrady-masonow-w-kosciele-protestanckim-masoni-calego-swiata-reaktywowali-loze-jana/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz