środa, 2 października 2013

Tawadros II wzywa do obiektywnej oceny wydarzeń w Egipcie

Data publikacji: 2013-08-20 07:00

Data aktualizacji: 2013-08-20 09:42:00

„Śledzimy rozwój nieszczęśliwych wydarzeń, jakich doświadcza Kościół Koptyjski na ziemi naszego kraju, Egiptu, i kontynuujemy poparcie dla policji egipskiej, sił wojskowych i innych organizacji narodu egipskiego, mających na celu walkę przeciw uzbrojonym agresywnym grupom, terroryzmowi u nas i za granicą, przeciw atakom na mniejszości etniczne i kościoły, terroryzowaniu obywateli Koptyjskich i muzułmanów, atakom na religię, moralność i człowieczeństwo” – napisał koptyjski duchowny w specjalnym komunikacie.
„Doceniając szczerą, przyjacielską postawę krajów Zachodnich, ubolewamy nad panującym u nich silnym sofizmem medialnym i zachęcamy je do obiektywnej oceny wydarzeń, bez prób tworzenia międzynarodowej lub politycznej ochrony dla tych krwawych, terrorystycznych grup i dla wszystkich tych, którzy do nich należą, bo nie przestają oni dewastować i niszczyć nasz kraj. Wzywamy wszystkie media i zangażowane międzynarodowe strony o przekazywanie prawdziwego obrazu tego co się dzieje, w pełnej przejrzystości, prawdzie i uczciwości” – stwierdził Tawadros II.

„Ubolewamy nad wszystkim zmarłymi, którzy ponieśli męczeńską śmierć i życzymy wyzdrowienia każdemu rannemu. Opowiadamy się całkowicie za solidną jednością narodową i odrzucamy formalnie każdą próbę wciągnięcia kraju w sekciarską awanturę. Ponadto uważamy, że każda obca ingerencja w wewnętrzne sprawy Egiptu jest nie do zaakceptowania” - dodał.

„Twierdzimy, że kiedy zło nadchodzi, pali, zabija i niszczy, to bliska ręka Boża chroni, wspiera i buduje. Wierzymy w pomoc Boską, dzięki której Egipt i jego naród przejdą przez te dni krytyczne naszej historii, ku lepszej przyszłości, naznaczonej sprawiedliwością, pokojem i demokracją, na które zasługują mieszkańcy delty Nilu. Niech żyje Egipt, wolny i dumny” – głosi komunikat opublikowany na blogu patriarchy Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego.


FLC
Źródło: http://www.pch24.pl/tawadros-ii-wzywa-do-obiektywnej-oceny-wydarzen-w-egipcie,17088,i.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz