środa, 30 października 2013

Socjaliści za aborcją i homomałżeństwamiArtykuł opublikowany przez amerykańską Międzynarodówkę Socjalistyczną (International Socialist Organisation) głosi, że wprowadzenie aborcji i małżeństw homoseksualnych jest niezbędne do… zastąpienia globalnego kapitalizmu przez marksizm. Takie poglądy wyraził niejaki Todd Chretien na łamach pisma "Socialist Worker". Autor chwali postępowe poglądy młodych, kobiet i mniejszości przeciwstawiając ich zacofanym i dojrzałym białym mężczyznom.


„Według statystyk bazujących na wieku, rasie i płci jasno widać jakie siły są realnym zagrożeniem”, napisał Chretien. „Małżeństwa homoseksualne popiera około 68 procent osób w wieku 18 do 34, 60 procent kobiet i 60 proc. kolorowych. Z drugiej strony popiera je jedynie 46 proc. osób po 50-tce, 49 proc. mężczyzn i 53 proc. białych”. Autor zauważa także, że pokolenie tzw. "Millenials", a więc urodzonych po 1981 r., jest jedynym, które popiera legalizację homomałżeństw.

Jednocześnie lewacki autor martwi się z powodu zmniejszającego się poparcia Amerykanów dla aborcji. W tym przypadku różnice poglądów wiążą się bezpośrednio z religijnością - według sondaży 2/3 katolików i protestantów, którzy co tydzień uczęszczają do kościołów/zborów jest przeciwko aborcji. Z kolei ok 72 proc. niewierzących jest za aborcją na żądanie.

 Chretien zauważa - słusznie - że poparcie dla socjalizmu i mordowania nienarodzonych często szło ze sobą w parze. Margaret Sanger, założycielka Planned Parenthood - największej w Stanach Zjednoczonych organizacji wspierającej aborcję - została po swojej śmierci w 1966 r. uznana przez New York Times za „aktywną działaczkę” Partii Socjalistycznej „skupiającej radykałów różnego autoramentu”. Publicysta Socialist Worker liczy na zmianę tej sytuacji za sprawą „szerszej dystrybucji bogactwa”, która przyniesie zmianę „całej struktury społeczeństwa”.

Artykuł w "Socialist Worker" to, jak zauważa lifesitenews.com, najświeższy dowód wsparcia międzynarodowego ruchu socjalistycznego dla aborcji. Na konferencji Międzynarodówki Socjalistycznej w 2012 roku uczestnicy wzywali do zalegalizowania aborcji na żądanie. Z kolei w czerwcu Komunistyczna Partia Australii wzywała swoich członków do zwalczania chrześcijaństwa poprzez poparcie dla homo-małżeństw.


Źródło: lifesitenews.com

Mjend

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz