środa, 16 października 2013

Na tym nagraniu uchwycono anioła!

Czy za pośrednictwem kamery bądź aparatu
można zarejestrować zjawisko nie z tego świata? (fot. Youtube)

Ewangelicki pastor wierzy, że z pomocą technologii udało mu się uchwycić coś, w co wiele osób w ogóle nie wierzy. Niedawno zaprezentował światu film, na którym - jak twierdzi - widać anioła. Nagranie rzeczywiście wygląda dość niezwykle i już przyczyniło się do gorącej dyskusji w internecie. 


Czy za pośrednictwem kamery bądź aparatu można zarejestrować zjawisko nie z tego świata? Ogrom nagrań oraz zdjęć, które krążą w internecie i rzekomo przedstawiają manifestacje zagadkowych istot - duchów lub aniołów - jest przytłaczający. Oczywiście wiara w to może wydawać się absurdalna, ale nie brakuje osób, które zakładają, że takie rzeczy mogą się zdarzyć. Niektóre z nich na potwierdzenie swoich słów nierzadko rzucają materiały dowodowe. Hipotezy sugerujące, że za pomocą kamery albo aparatu można uchwycić to, co wymyka się próbom racjonalnego tłumaczenia, wysuwają też nierzadko przedstawiciele środowisk naukowych albo duchowni. W tej chwili furorę w internecie robi nagranie, które zostało zaprezentowane przez ewangelickiego duchownego. Twierdzi on, że za pośrednictwem kamery uwiecznił anioła. 

Przyczynkiem do burzliwej debaty stał się materiał, który według Charlesa Sheltona, 48-letniego pastora, ukazuje postać anioła. Nie ma on wątpliwości, że w naszej rzeczywistości występują byty metafizyczne, a jemu udało się zarejestrować jeden z nich. Pochodzący z Wirginii Zachodniej duchowny uważa, że manifestacja ta była znakiem pochodzącym od samego Boga - poinformował dziennik "Daily Mail". 


Wydarzenia, które na zawsze zmieniły życie Sheltona i wpłynęły na umocnienie się jego wiary, rozegrały się na początku sierpnia br. 48-latek obudził się o 3-ej nad ranem i postanowił się pomodlić. W czasie rozmowy z Bogiem prosił o poprawę sytuacji dla tych, których mieszkają w jego sąsiedztwie oraz o łaski dla tych, którzy walczą z uzależnieniami, błagając o uzdrowienie dla nich. Kiedy skończył się modlić, jego uwagę przykuła tajemnicza aktywność, którą zarejestrowały kamery niedawno zainstalowanego monitoringu. Po chwili na ekranie dojrzał świetlisty obiekt, który się nagle pojawił, potem dwukrotnie przemieścił się do salonu, by w końcu się oddalić. 

"Byłem tym wszystkim zdumiony" - powiedział pastor. "Ale Pan ujawnił mi w ten sposób, że to był jego anioł i w ten sposób zamanifestowana została też jego obecność". 

Charles Shelton na początku postanowił zachować nagranie w tajemnicy i nikomu nie mówić o tym, co wydarzyło się tamtej nocy. Nie powiedział o tym nawet swojej żonie. Ostatecznie zdecydował się jednak podzielić z innymi osobami informacją o cudzie, jaki - jego zdaniem - miał miejsce. W końcu nagranie przedstawiające tamto zdarzenie umieścił nawet w serwisie YouTube. 

W opinii duchownego podobne zdarzenia mogą sprawiać, że świat i ludzie zaczną stawać się lepsi. 

"Przestępczość rośnie od dłuższego czasu. Ciągle słyszysz o strzelaninach, zabójstwach oraz aktach wandalizmu. Kiedy zatem ludzie widzą anioły, dlaczego nie mielibyśmy dawać o tym znać innym" - powiedział 48-latek. "Nie obchodzi mnie, co inni powiedzą. Wiem, co zobaczyłem". Temat aniołów staje się w Stanach Zjednoczonych coraz popularniejszy. Tamtejsze media regularnie informują o wielu niezwykłych przypadkach ich rzekomej manifestacji. W ostatnim czasie skoncentrowały się m.in. na doniesieniach o "jednorękim aniele". W taki sposób została ochrzczona kobieta, która uratowała życie czteroletniej dziewczynce, przebywającej wraz ze swoimi rodzicami na pikniku w parku stanowym w Georgii, a potem "rozpłynęła się" w powietrzu. Głośno było też o przypadku księdza, który pojawił się znikąd na miejscu katastrofy komunikacyjnej i zaczął się modlić za ofiarę wypadku. Jak twierdzą strażacy, wydatnie przyczynił się do uwolnienia zakleszczonej w pojeździe dziewczyny. Potem jednak zniknął bez śladu. 


1 komentarz:

  1. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
    Pragnę serdecznie zachęcić do odwiedzenia portalu
    http://www.urbietorbi-apocalypse.net/

    OdpowiedzUsuń