środa, 25 września 2013

Rosja nie ugina się przed żądaniami homolobby

Rosji Władimir Putin nie ugiął się pod presją nacisków ze strony środowisk homoseksualnych z całego świata. Podczas igrzysk zimowych w Soczi rosyjskie prawo skierowane przeciwko homoseksualnej propagandzie nie zostanie zawieszone.


Decyzję ogłosił minister spraw zagranicznych Rosji, Siergiej Ławrow. Wywołała ona oburzenie środowisk LGBT. Ich przedstawiciele nawołują do bojkotu igrzysk. Pisma w tej sprawie wysłali m.in. do prezydenta USA Baracka Obamy, czy premiera Wielkiej Brytanii, Davida Camerona.

Prezydent Putin pozostaje jednak nieugięty. Nie tylko nie zgodził się na zablokowanie stosownej ustawy, ale odmówił także zawieszenia prawa walczącego z homopropagandą na okres olimpiady zimowej w Soczi.

- Organy ścigania nie będą mieć żadnych skrupułów w walce z ludźmi, którzy będą demoralizować młodzież poprzez promowanie nietradycyjnych orientacji seksualnych. Każdy, kto nie będzie zachowywał się w sposób prowokacyjny, spokojnie obejrzy igrzyska – można przeczytać w oświadczeniu wydanym przez rosyjskie MSW.

Źródło: rp.pl
ged
http://www.pch24.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz