czwartek, 15 sierpnia 2013

Nie wolno pikietować w obronie życia pod Parlamentem Europejskim

Austriacka grupa Młodzi dla Życia nie uzyskała zgody na akcję promocyjną w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Organizacja pro-life chciała promować swoją inicjatywę antyaborcyjną One of Us (Jeden z nas).

Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Jak deklarują przedstawiciele Młodych dla Życia, czują się dyskryminowani przez przedstawicieli Parlamentu Europejskiego.- Decyzja ta jest dla nas niezrozumiała. Naszą akcję i stoiska promocyjne w siedzibie Parlamentu Europejskiego zarejestrowaliśmy zgodnie z administracyjnymi wymogami – mówi Carina Broucek, rzecznik prasowy Młodych dla Życia.

Decyzja zaskakuje, bo normą jest, że w siedzibie Parlamentu Europejskiego działają grupy lobbingowe, które rozkładają swoje stoiska i oficjalnie promują wprowadzenie określonych regulacji. Promocja inicjatywy „One of Us” nie znalazła jednak uznania europarlamentarnej administracji.

Tylko w ostatnich miesiącach w siedzibie Parlamentu Europejskiego stanęły stoiska dotyczące ofiar kolonizacji, internetowej przemocy seksualnej wobec dzieci, czy znęcania się nad chartami. Czy los nienarodzonych dzieci jest mniej ważny niż te kwestie?

Akcja „Jeden z nas” została zapoczątkowana 11 maju 2012 roku we Włoszech. Jej celem jest rozpoczęcie debaty nad stworzeniem prawodawstwa, które chroniłoby prawo do życia każdego poczętego dziecka poprzez ujednolicenie regulacji prawnych Unii Europejskiej i zaprzestanie finansowania wszelkich działań wiążących się z prowadzeniem badań i eksperymentów na embrionalnych komórkach macierzystych.

Podpisy można składać zarówno w formie tradycyjnej – papierowej, jak i wypełniając odpowiedni formularz na stronie internetowej jedenznas.pl.

PCh24.pl
ged
http://www.pch24.pl

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/07/13/nie-wolno-pikietowac-w-obronie-zycia-pod-parlamentem-europejskim/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz