piątek, 12 lipca 2013

USA włamują się do komputerów w Chinach

29-letni Edward Snowden, który ujawnił ogromny zasięg elektronicznej inwigilacji prowadzonej przez amerykański wywiad, powiedział w wywiadzie prasowym, że od 2009 r. Amerykanie namierzyli setki celów w Chinach.

Snowden zapewnił, że “nie przyjechał do Hongkongu, by ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, lecz po to, by ujawnić przestępczą działalność”. Liczy się z tym, że rząd USA wystąpi o jego ekstradycję, ale zamierza zaufać miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości i nie ma powodów, by w niego wątpić.W wywiadzie dla “South China Morning Post”, wśród celów inwigilowanych przez systemy komputerowe wywiadu USA w Chinach i w Hongkongu wymienił urzędników, uczelnie, firmy i studentów. – Cele te są elementem ponad 61 tys. globalnych operacji hakerskich amerykańskich służb – zaznaczył.

Według niego hakerska aktywność amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA) przeciwko Chinom sięga 2009 r. NSA – jak wskazał – namierza routery będące najważniejszymi ogniwami systemu komputerowego, co daje dostęp do setek tysięcy komputerów bez potrzeby do włamywania się do każdego z nich osobno.

Na poparcie swoich twierdzeń przekazał dokument, którego gazeta jak dotąd nie opublikowała. Tłumaczył, że zdecydował ujawnić informacje, “by wykazać hipokryzję oficjalnych amerykańskich twierdzeń o tym, że USA, w odróżnieniu od swoich politycznych przeciwników, nie namierzają cywilnej infrastruktury”.

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

A cenzura internetowa istnieje podobno tylko w Chinach, Rosji i na Białorusi – wszędzie tam, gdzie syjonistyczne szumowiny nie mają wystarczających wpływów.
Admin.

Źródło: http://marucha.wordpress.com/2013/06/13/usa-wlamuja-sie-do-komputerow-w-chinach/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz