piątek, 28 czerwca 2013

Minister Rajewicz-Kozłowska i ZNP promują książkę “Lekcja równości”, – polonez to taniec homofobiczny, Konopnicka to lesbijka, a Warneńczyk i Juliusz Cezar to … pedały


Nauczyciele powinni podczas lekcji akcentować, że Maria Konopnicka była lesbijką, a do szkół zapraszać zdeklarowanych gejów – zaleca podręcznik “Lekcja równości”. Publikację objęli patronatem m. in. minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Wydawcą podręcznika jest “Kampania przeciw Homofobii”.

Zdecydowałam się również na ten patronat, bo w Polsce brakuje materiałów, które pomogłyby nauczycielom zrozumieć problemy uczniów nieheteroseksualnych – tłumaczy minister w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
O jakich problemach mowa? Wylicza je podręcznik. Homoseksualna młodzież według autorów podręcznika jest czterokrotnie bardziej osamotniona, lub dyskryminacja podczas studniówek (poloneza można tańczyć jedynie z przedstawicielem płci przeciwnej).
Jakie metody walki z dyskryminacją proponuje KPH? Radzą, by w czasie zajęć szkolnych operować przykładami, które uwzględniają powszechność homoseksualizmu. Np. zamiast mówić, że „książę William był obiektem westchnień nastolatek” mówić „był obiektem westchnień wielu nastolatek i nastolatków”.
Z książki wynika, że w szkole należy podawać też przykłady znanych postaci, które były homoseksualistami. Oprócz Konopnickiej autorzy wymieniają m.in. Witolda Gombrowicza, Marię Dąbrowską, a nawet Władysława Warneńczyka i Juliusza Cezara. Zalecają też zaprosić na lekcje „gościa będącego osobą homoseksualną, biseksualną lub transpłciową”, jednak raczej nie konfrontować go z księdzem z powodu  ryzyka „sytuacji replikującej opresje społeczne” – czytamy w “Rz”.
Tylko kogo będą dotyczyły te opresje? Księdza, czy aktywistę gejowskiego? Dotychczasowe konfrontacje tego typu, które obserwowaliśmy w mediach dość jednoznacznie wskazują na księdza
Za: gosc.plFragment książki:
Nie znam żadnej osoby LGBT. Jak to możliwe?
Z pewnością znasz lub na co dzień spotykasz osobę nieheteroseksualną. Osoba ta może jednak nie ujawniać ci swojej orientacji.
Czy w mojej klasie są jakieś osoby LGBT?
Tak. Średnio w każdej klasie znajduje się jakiś uczeń lub uczennica LGBT
Czy homoseksualizm jest sprzeczny z wiarą?
Różne religie różnie oceniają zachowania homoseksualne. Kościół rzymskokatolicki uznaje zachowania seksualne osób tej samej płci za grzech, podobnie jak seks przed i pozamałżeński. Istnieją natomiast wspólnoty religijne w chrześcijaństwie, islamie, judaiźmie i wśród innych wyznań, które akceptują seksualne zachowania homoseksualne oraz związki osób tej samej płci. Stosunek konkretnej religii do homoseksualności jest często wypadkową aktualnych postaw społecznych, tradycji historycznej i różnorakiej interpretacji świętych pism. Dla wielu osób LGBT wiara i Bóg są ważnymi częściami ich tożsamości i uczestniczą one aktywnie w życiu religijnym swojej wspólnoty godząc to z byciem gejem, lesbijką, osobą biseksualną czy transpłciową. Katechizm kościoła katolickiego w protekcjonalny sposób podchodzi do osób homoseksualnych:
Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.
(Katechizm Kościoła Katolickiego, 1992).

Książka jest oczywiście do pobrania bezpłatnie, aby jak najwięcej osób mogło te bzdury pobrać i prać nimi swój mózg.
“Książka skierowana jest w szczególności do nauczycieli i nauczycielek, pedagogów oraz dyrektorów i dyrektorek szkół pragnących uczynić swoją placówkę wolną od dyskryminacji oraz otwartą na wszystkich uczniów i uczennice, niezależnie od orientacji seksualnej. Szkoły mogą zamówić bezpłatnie publikację w wersji drukowanej pisząc na adres: info@kph.org.pl. Książka jest także dostępna w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.lekcjarownosci.pl” – kliknij

Źródło: http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/05/16/minister-i-znp-promuja-ksiazke-lekcja-rownosci-polonez-to-taniec-homofobiczny-konopnicka-to-lesbijka-a-warnenczyk-i-juliusz-cezar-to-pedaly/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz