środa, 30 stycznia 2013

Wicemarszałek sejmu będzie dawać nagrody za walkę o świeckość państwa


“Kryształowy świecznik” – tak będzie się nazywała nagroda za zasługi w budowie świeckiego państwa, ustanowiona przez wicemarszałek sejmu, Wandę Nowicką.

W kapitule nagrody zasiadać będą same “zacne osobistości”: Robert Biedroń, Jan Hartman z UJ, Magdalena Środa, prezes Diakonii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego Biruta Przewłocka-Pachnik, Barbara Keff oraz prof. Stanisław Obirek [brakuje jeszcze takich autorytetów, jak np. kpt. Piotrowski - admin]Niemniej ciekawe osoby i stowarzyszenia są do nagrody nominowane: Lesław Maciejewski – walczył o usunięcie krzyża z sali obrad Rady Miasta Świnoujście; Koalicja “Postęp i Świeckość” – za walkę na rzecz świeckiego państwa; Janusz Ostoja-Zagórski za skuteczną akcję zdjęcia krzyża z sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Piotr Szwajcer i Tomasz Chabinka.

Nowicka, uzasadniając ustanowienie nagrody, powiedziała, że zostaną wreszcie zauważone osoby, które nie godzą się na klerykalizację życia politycznego w Polsce, a wszystkim wierzącym w to, że Polska powinna być krajem neutralnym światopoglądowo, przywróci to godność.

Przypomnijmy, że syn Wandy Nowickiej, Michał, zasłynął szydzeniem na swojej stronie internetowej z polskich oficerów zamordowanych w Katyniu, pisząc o nich “darmozjadzi”.

http://www.autonom.pl


Owsiki
Wanda Nowicka – osoba o fizjonomii żaby i mentalności glisty ludzkiej, ustanawia własną nagrodę. Skoro wolno Nowickiej – opłacanej przez aborcyjne lobby kanalii – to wolno i gajowemu.

Zatem gajowy przyznaje Wandzie Nowickiej wyróżnienie “Wielkiego Owsika ze wstęgą” w postaci wykonanej z plastyku kupy z wyłażącymi zeń robaczkami Enterobius vermicularis.

A właściwie to dobrze, że powstała i taka nagroda, i taka kapituła. Łatwo będzie wyławiać ludzkie szumowiny.
Admin.

http://marucha.wordpress.com/2012/12/20/wicemarszalek-sejmu-bedzie-dawac-nagrody-za-walke-o-swieckosc-panstwa/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz