czwartek, 3 stycznia 2013

Bardzo dziwne wydarzenie w kościele u Dominikanów w Jarosławiu.
Zdjęcie od OO. Dominikanów – obraz, z którego spadły korony

dniach bardzo wyraźny znak – znak detronizacji!
Kiedyś było tak:

20 sierpnia 1381 r. grupa pasterzy znalazła figurę Matki Boskiej trzymającej na rękach ciało zmarłego Chrystusa. Prosta figura wykonana przez nieznanego autora z drewna polnej gruszy zadziwiła pasterzy. Nie zastanawiając się długo zabrali ją i przenieśli do kościoła parafialnego w Jarosławiu. Jednak – jak podaje tradycja – w nocy, ku zdumieniu wszystkich, figura powróciła na miejsce skąd zabrali ją pasterze. Dla wszystkich był to znak, że tam ma pozostać. Na “wzgórzu pobożności” – jak nazwano to miejsce – zbudowano drewnianą kapliczkę, w której umieszczono figurę Matki Bożej, zapewne już wówczas nazwanej Bolesną. Stała się ona celem licznych pielgrzymek, według tradycji modliła się tu m.in. królowa Jadwiga przed bitwą pod Stubnem w 1387. Liczni pielgrzymi mieli doświadczać tutaj wielu cudów zdziałanych przez wstawiennictwo Matki BożejWidać wyraźnie, że figura jest umieszczona na tyle wysoko, że bez specjalnej drabiny żaden człowiek nie mógłby sięgnąć po korony. I widać też, że były one mocno osadzone na głowach wyrzeźbionych postaci. – link: http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?t=14168
W piątek rano (tj. 28.12.2012 r.) w Bazylice Matki Bożej Bolesnej u Ojców Dominikanów w Jarosławiu, podczas odsłaniania cudownego obrazu Matki Bożej, spadły obydwie korony. Z Głowy Matki Bożej i z Głowy Jezusa.
Ojciec Dominikanin mówił do wiernych, że nie widzi ludzkiego wytłumaczenia, jak mogło do tego dojść. Te korony musiały być najpierw podniesione do góry, żeby mogły się odłączyć od obrazu. Nie były też ze sobą powiązane, złączone – więc co się stało, że obydwie Korony w tym samym czasie ?
Wiadomość jest od znajomej, która była naocznym świadkiem.
Komentarz ks. Stanisława Małkowskiego:
Pragnę zwrócić uwagę, że to wydarzenie miało miejsce w piątek – dzień, w którym wspominamy bolesną Mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz w Święto Młodzianków Męczenników, zamordowanych z rozkazu ziemskiego króla Heroda, który w nowonarodzonym Chrystusie nie chciał uznać Króla.
Proszę jeszcze zwrócić uwagę na obraz, który przedstawia nie Maryję z Dzieciątkiem na ręku ale Pietę – Matkę Bożą Bolesną trzymającą ciało Swego Syna po zdjęciu z Krzyża
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz