piątek, 31 sierpnia 2012

Wszystkie szczepionki są zanieczyszczone


Oprac. prof. dr hab. Maria Dorota Majewska
Czy może śpieszysz się, aby zakupić coroczną szczepionkę przeciw grypie lub chcesz pilnie zabrać swoje dzieci by podać im 40 rekomendowanych szczepień ochronnych? Jeśli tak to najprawdopodobniej nie wiesz co robisz, ponieważ nieświadomie szczepiąc się na grypę czy tylko przeciwko odrze, podajesz sobie lub swoim dzieciom raka (wirusa SV40, który go wywołuje) i inne śmiercionośne wirusy, szkodliwe bakterie, środki chemiczne zaburzające płodność i syntetyczne DNA, które grozi uszkodzeniem DNA – twojego własnego biologicznego kodu.
Kto potwierdza fakt, że szczepionki są zanieczyszczone?
Nikt inny jak (obecnie już nie żyjący) szef odpowiedzialny za tworzenie szczepionek w firmie Merck, dr Maurice Hillerman, który w wywiadzie radiowym przyznał, że szczepionki Merck, są zanieczyszczone wirusem, który spowodował epidemię AIDS w USA (link 1).
Powiedział również, że wszystkie szczepionki firmy Merck są zanieczyszczone rakiem i innymi wirusami. (Rząd USA przyznał, że szczepionka HEB B powoduje toczeń (link 2) oraz, że szczepionka, która jest podawana każdemu dziecku w USA w dniu urodzenia jest związana z rozwojem stwardnienia rozsianego.)
Dla Żydów, którzy niemalże religijnie wierzą władzom medycznym w odniesieniu do szczepień, wyśmiewając się z tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo szczepionek, może zechcą zauważyć, że Hillerman był żydem. Może również uznają, że jest nim dr Larry Palevsky, certyfikowany pediatra z Nowego Jorku (link 3), który przez dziesięć lat regularnie podawał szczepionki swoim pacjentom, zauważając że tracą oni kontakt wzrokowy. Zaczął więc badać szczepionki, w które ślepo wierzył. Odkrył, że wszystkie są skażone wirusami, które są tak małe, że nigdy nie można ich usunąć. Obecnie już nie podaje żadnych szczepionek. Teraz zajmuje się swoimi młodymi, autystycznymi pacjentami i innymi którzy doznali urazów neurologicznych po szczepionkach. 
Donald W. Scott, redaktor The Journal of Degenerative Diseases (link 4) i współzałożyciel fundacji Common Cause Medical Research Foundation, łączy szczepienia z AIDS (podobnie jak Hillerman) jak równiż z amerykańskimi badaniami nad bronią biologiczną i mówi, że szczepionki są zanieczyszczone mykoplazmą ( bakterią wolno żyjącą, całkowicie pozbawioną ściany komórkowej) (link 5) oraz prymitywnymi bakteriami, które naruszają ścianki komórek.
Być może najwyższym naukowym autorytetem mówiącym, że szczepionki są zanieczyszczone jest Garth Nicolson. Jest on biologiem komórkowym i redaktorem Journal of Clinical and Experimental Metastasis (link 6) oraz Journal of Cellular Biochemistry (link 7). Jest on jednym z najczęściej cytowanych naukowców na świecie, opublikował ponad 600 medycznych i naukowych recenzowanych referatów, edytował ponad 14 książek i służył w 28 redakcjach czasopism medycznych i naukowych. On nie tylko mówi, że szczepionki są zanieczyszczone mykoplazmą ale ostrzega przed tym faktem Amerykanów (link 8). Nicolson idzie o krok dalej i mówi, że wszyscy mamy przez nie uszczerbek na zdrowiu i zapadamy przez nie na chroniczne choroby zwyrodnieniowe. Te uszczerbki na zdrowiu (link 9) przekładają się na pacjentów leczących się przez całe życie (i tym samym generujących przez ich całe życie zysk) dla przemysłu farmaceutycznego dokonującego szczepień i mówi, że nie wydaje się to być przypadkowe.
Zgodnie ze statystykami CIA, wraz ze wzrostem ilości szczepień spada długość życia:

Proletariackie zakupy


Kiedy byłem nastoletnim chłopcem gorączkowałem się i fantazjowałem wszystkim co tajemnicze. Uwielbiałem zagadki, zjawiska paranormalne, spiskowe teorie dziejów, tajemne stowarzyszenia, zawiłości historyczne, nierozwiązane problemy. Czytałem wszystko co mi wpadło w ręce. Nie wiem czy w to wierzyłem, ale chciałem wierzyć. Świat pełen UFO, niewyjaśnionych tajemnic, proroctw, podwójnych agentów, fałszerstw, mrocznych miejsc i mrocznych ludzi oraz ciemnych knowań wydawał mi się niesamowicie fascynujący.Pewnego wieczora czytałem książkę Timothy Gooda, brytyjskiego ufologa. Opisywał w niej całą historią obserwacji, spotkań oraz porwać dokonanych przez UFO. Począwszy od Roswell (a nawet kilku wcześniejszych incydentów) po dziś dzień. Coś wspaniałego, książka była wciągająca. Ale, że był ciepły letni wieczór, a ja ślęczałem cały dzień przy biurku, zrobiłem sobie przerwę w lekturze i poszedłem pobiegać.

Wysiłek fizyczny, myśl pełna makabrycznych scen z udziałem "szaraków" (nie "zielonych ludzików", według wszelkich podań oni mają szary kolor!), głowa pełna marzeń. I oto... UFO! Cała masa latających spodków nade mną. Albo czegoś, co ja wziąłem za takowe. Nisko lecące, świecące ogniki na nocnym niebie. Cała chmara. Patrzę, zastanawiam się, wpadam w euforię. Wreszcie coś się zaczyna dziać, jestem świadkiem czegoś ciekawego. Może to początek inwazji albo rekonesans? Ale zaraz, spokojnie. Pomyśl trzeźwo człowieku, na pewno jest jakieś bardziej racjonalne wytłumaczenie. Masa ludzi mija mnie jak gdyby nigdy nic. Czasem ktoś popatrzy w górę, po czym idzie dalej. Nikt się nie emocjonuje. Czy oni wszyscy wiedzą co to jest? A może zwyczajnie ich to nie obchodzi? W każdym razie, ja nie wiem i bardzo mnie to obchodzi. Cóż, wszystkie "ufo" lecą w jednym kierunku, więc ja pobiegnę w przeciwnym. Może odnajdę źródło tego zjawiska i dowiem się czegoś więcej. Puściłem się biegiem... łup... uderzył we mnie wózek z supermarketu...

- Złodziej, złodziej, łapać złodzieja!
- Stary, złaź ze mnie. Zrób to dla dobra ludu, muszę mu uciec!
- Złodziej, łapać złodzieja. Niech mu pan nie pozwoli uciec!

Obok mnie leżał młody, niski chłopak, ubrany na czarno, z czerwoną czapką i dredami. W naszą stronę biegł człowiek w fartuchu i cały czas się wydzierał.

- Spokojnie panowie - opanowałem sytuację. - Kim pan jest?
- Jestem właścicielem marketu spożywczego. A ten sukinsyn mnie okradł. Zapakował cały wózek żarciem, wybiegł ze sklepu i nie zapłacił.
- Nie okradłem, tylko wywłaszczyłem... - wyjęczał młodzieniec. - Dajcie mi odzyskać co należy do społeczeństwa i dokończyć dzieła wywłaszczenia tego wstrętnego burżuja, zdorowyje!
- Co to znaczy: wywłaszczyłeś?
- No normalnie, on mnie wyzyskał, więc ja sobie wywłaszczyłem. Po prostu zrobiłem proletariackie zakupy.
- To znaczy jakie?
- No, kupiłem co mi było potrzebne, ale nie zapłaciłem.
- Czyli ukradłeś?
- Nie, wywłaszczyłem. Ja nie miałem co jeść, więc poszedłem na proletariackie zakupy i odzyskałem co zostało mi zabrane. Teraz rozdam to ludowi pracującemu!
- Jak to odzyskałeś? On cię wcześniej okradł?
- Ano! Jestem rolnikiem, a on kupił ode mnie ziemniaki.
- I co w tym złego?
- No bo on kupował od nas ziemniaki za dolara, a potem sprzedawał za dolara i dwadzieścia centów. No i skąd się wzięło to dwadzieścia centów różnicy? My straciliśmy pracę i nie mieliśmy co jeść, więc chcemy odkupić te ziemniaki. I ile on sobie zaśpiewał? Dolara? Nie! Dolar i dwadzieścia centów! To jest wyzysk klasy pracującej, ponimajet towarish?
- No, ale ty wziąłeś to za darmo, nie zapłaciłeś nawet tego dolara?
- Ano, jak go wcześniej wydałem, to jak mogłem zapłacić? A jeść coś trzeba. A skąd mam mieć pieniądze, jak ten prywatny burżuj wyzyskuje lud pracujący?
- Ale te ziemniaki to jego własność!
- To nie jest jego własność, bo on jest prywatny, a nie publiczny. On ich nie wykopał, ani ich nie zjadł. On je używa do wyzysku ludu pracującego.
- Ale jak...
- Starczy tego pierdolenia - w subtelny sposób przerwał sprzedawca. - Oddawaj coś ukradł!
- Nie oddam, to idzie do wspólnego podziału tych co to wyprodukowali, czyli ludu...
- Moment, moment. Rozumiem ziemniaki, chleb, mąkę, ryż, kakao... ale co w tym wózku robi na przykład wódka?
- A co, lud pracujący się napić nie może? Jeść ziemniaki o suchym pysku? Jezus mawiał: "Kto spożywa chleb i pije kielicha, nie umrze, lecz żyć będzie na wieki". To o ludzie pracującym i o wódce. Lud pracujący nigdy nie zginie, Jezus to wiedział i do nas głosił swe kazania, nie do tych prywatnych burżujów, którzy go ukrzyżowali. W komunistycznym raju ludzie będą żyć wiecznie, wódka będzie spływać z gór, a wspólne kobiety będą piękniejsze. To co panowie, wypełnimy Słowo Boże i po kielichu?
- A niech cię, zmęczyłem się już tym, polewaj - wyszeptał sprzedawca.
- Zdrowie ludu pracującego! Me imię to czterysta czterdzieści i cztery, a nazwisko zero, zero i zero. W komunistycznym raju nie będzie imion, bo wszyscy będą równi! Ludzie będą ponumerowani. Ale każdy będzie miał ten sam numer, żeby nie było tak, że jeden ma większy numer od drugiego. Haraszo!

TADAM! PRZERWA NA REKLAMY!

- Witamy, witamy, nowe, niezawodne odkurzacze marki "Al Gore". Kupujcie odkurzacze, walczą z inflacją, wysysają monety podatników z dokładnością do eurocentówki!
- „Jest nam potrzebna nadinterpretacja faktów w celu podsycania zagrożenia”.
- Zaczekaj! To hasło reklamowe z zeszłego roku. Ludzie, kupujcie odkurzacze!
- Ile za jeden?
- Z pakietem ocieplenia klimatycznego czy bez?
- A po co ten pakiet?
- Jak to po co? Będziesz miał cieplej w pokoju... No i lepiej się wtedy wysysa... Bierzesz z, czy bez?
- Z... Ile płacę?
- Daj policzyć. Mamy dwa za "Al Gora", dwa za ocieplenie... To będzie trzy... pięć eurodolarów!
- Pięć!?
- "Wol­ność oz­nacza pra­wo do twier­dze­nia, że dwa i dwa to czte­ry. Z niego wy­nika reszta".
- Zamknij się Orwell, nie mieszaj się w nie swoje interesy! Bierzesz ten odkurzacz czy nie?
- Biorę...
- Mądra decyzja. Kupujcie odkurzacze marki "Al Gore"!

- Przed chwilą obejrzeliśmy reklamę. A teraz popatrzymy co nowego w kinach. Mamy... Dwie nowe pozycje: "Barbarzyńska nimfomanka w piekle dinozaurów XXVII: Nowa zemsta nimfomanki" oraz... "Marsz lemingów". Nie ma jeszcze 23, więc puścimy trailer tylko tego drugiego. Bierzcie pop-corn i oglądajcie!

Okrągły stół. Unoszący się w powietrzu dym z cygara. Powyżej tabliczka "Palenie surowo wzbronione" (według ustawy z dnia xx.xx.xxxx na podstawie paragrafu x, bazującego na poprawce y, znajdującej się w artykule z. Jak ci się nie podoba możesz odwołać się do paragrafu xyz wedle konstytucjonalnego ustępu zyx). Cztery zakapturzone postacie grające w brydża. Nad nimi cztery kamery.

Internauta ("Czarna owca" from "nwonews.pl", godzina: 2012-08-16 16:51:42, adres zameldowania lub zamieszkania: http://***news.pl/artykul,3742 OCENZUROWANO ): - "Bardzo przejrzyście i przyjemnie opisane prawdziwe realia na które nikt z nas nie ma najmniejszego wpływu".
Tarocista (Evelin Burger przez u-przegłos, Johannes Fiebig): - "Przejrzyj karty Tarota. Obejrzyj obrazki, sięgnij po kartę, która najbardziej do Ciebie przemawia".
Internauta: - "Czasem zastanawiam się czy nie lepiej żyje się lemingom, w błogiej nieświadomości, jak z czipem w mózgu wywołującym szczęście heroinopodobne".
Karta ("Arkana Większe" vel "Karty Atu"): - "Kiedy pojawi się 'Diabeł', próg tabu zostanie w pewien sposób przekroczony, wszystko to, co do tej pory było schowane 'pod progiem', stanie się widoczne. Właśnie to jest zaletą 'Diabła', trzeba tylko wiedzieć, jak z nim postępować".
Internauta: - "Co nam daje wiedza na ten temat?? Rewolucji i tak nie będzie. Ja z kamieniami na drony nie pójdę, wy pewnie też nie".
Diabeł (vel "Satin" vel pisarz Waldemar Łysiak) - "Pistolety się zacinają, rewolwery są mniej zawodne (...) Choć nie wiem, czy tutaj by również nie nawalił, w końcu to tylko materia, a jak wiesz: duch góruje nad materią".
Internauta: - "Szkoda że mam wiedzę na tego typu tematy, bo bez niej konsumowałbym sobie po babilońsku w świętym spokoju łykając przesłanie z telewizora".
"Satin" (Retea, "Satynowy magik"): - "(...) największym świętym nie jest dla mnie "święty spokój", podobnie jak dla Lucyfera, który swą autonomicznością i samodzielnym myśleniem zyskał sobie status symbolu rebelii. Cenię sobie nonkonformizm i wolność, czy to wada?"

Do pokoju wbiegają policjanci i wręczają całej czwórce mandaty za palenie. Jeden wyciąga mikrofon ukryty w doniczce nad głową "Internauty" i krzyczy: "Pójdziecie z nami! Mamy zapisane każde wasze słowo! Wszystko co mówiliście, mówicie, będziecie kiedykolwiek mówić, lub hipotetycznie moglibyście powiedzieć, może być i będzie użyte przeciwko wam!" Wszyscy wychodzą.

- Tyle w kinie. Zapraszamy na dalszą część reklam. Teraz łączymy się z naszym korespondentem w Waszyngtonie, który śledzi właśnie aukcję niewolników. Hallo, hallo, Mietku, jak tam, są jakieś nowe oferty?
- Ależ są. Całe Wall Street szaleje, akcje firmy "White House" lecą na łeb, na szyję.
- Jak to? Wystawili na sprzedaż jakiś trefnych agentów CIA, którzy okazali się rosyjskimi wtyczkami?
- Gorzej. Pan Rockerfeller sprzedaje swojego starego Murzyna.
- Ohh, bardzo ciekawe. Czy pan Rockerfeller zechce udzielić wywiadu?
- Tak, tak, pan Rockerfeller już tu jest. Dzień dobry panie Rockerfeller.
- Dzień dobry... Ktoś mi przeszkadza...
- Przestańcie, przestańcie, nie o to walczyliśmy!
- Czego tu do diabła chcesz? Wywiad udzielam, zaraz skończy się licytacja i będę jeszcze bogatszy!
- "Bóg dając nam życie obdarzył nas jednocześnie wolnością!"
- Tu już nikt nie wierzy w Boga, twoje czasy minęły.
- "Drzewo wolności trzeba podlewać krwią patriotów i tyranów".
- Tu nie ma ani patriotów, ani tyranów. Tu jest demokracja.
- "Demokracja to nic innego jak rządy motłochu, w których 51 procent ludzi może odebrać prawa pozostałym 49 procentom".
- Przestań już chrzanić Jefferson, idź czytać tą swoją grafomańską powieść fantastyczną. Jak wyście ją nazwali? "Deklaracja Niepodległości"? A ta druga, późniejsza, taka bestsellerowa swojego czasu? "Deklaracja Niepodległości 2"? Nie, chyba "Konstytucja", jakoś tak. No, w każdym razie, tutaj na nic się już więcej nie przydasz. Oszołomów, którzy w te książki wierzą jest coraz mniej, wiem, że ci smutno i źle, bo tak samotnie...
- "Na­leżenie do mniej­szości, na­wet jed­nooso­bowej, nie czy­ni ni­kogo sza­leńcem. Is­tnieje praw­da i is­tnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy praw­dzie, na­wet wbrew całemu światu, po­zos­ta­je nor­malny. Nor­malność nie jest kwes­tią statystyki".
- Mówiłem, żebyś się nie wpierdalał Orwell. Twój rok minął już 28 lat temu. Teraz mamy nowy porządek... Na czym to my skończyliśmy?
- Aaah, tak, panie Rockerfeller. Jak się nazywa pański Murzyn?
- Obama.
- Jak to oba? Jednego widzę.
- Nazywa się Obama.
- Aha... do czego się nadaje?
- Oh, jest bardzo uniwersalny. Może rozpętać kilka wojen naraz, rozbroić cały kraj, spowodować ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, ustawiać wybory, manipulować ludźmi... I masowo produkować innych niewolników, kilkoma ustawami mam ich kilka milionów.
- To coś wspaniałego, nie dziwię się, że każdy chce go kupić! A kim jest z zawodu? Zbieranie bawełny? Strzyżenie owiec?
- No nie... Specjalizuje się w byciu prezydentem Stanów Zjednoczonych.
- Wow. No to wspaniały Murzyn, czemu go pan sprzedaje?
- Bo już mi nie będzie potrzebny; niedługo mogę mieć nowego, tym razem białego. Po za tym... zgubiłem jego akt urodzenia. Jak się zorientują, to cena może gwałtownie spaść.
- Rozumiem. Dziękuję za wywiad i życzę udanej licytacji!
- Jak państwo widzą, podaż jest całkiem spora. Proszę się śpieszyć, to może jeszcze uda się coś kupić w letniej promocji. A teraz zapraszamy na dalszą część programu: "Jak być dobrą matką nie mając dzieci". Do usłyszenia wkrótce.

PO REKLAMIE

- Wszyscy kochamy towarzysza Stalina, co ma usta słodkie jak malina!
- Lance do boju, szable w dłoń. Bolszewika goń, goń, goń!
- Starczy panie burżuj, dość mam tego bratania się z wrogiem ludu. Biorę co swoje i kroczę czerwoną ścieżką ku wolności i równości.
- Słuchaj no! Może i RÓWNY z ciebie facet, ale ja też mam rodzinę i muszę z czegoś żyć. Bierz sobie tę wódkę i bierz chleb na zagrychę. I... herbatę na kaca. Ale resztę mi oddaj.
- Nie, bo ty to masz z wyzysku. Niczego nie produkowałeś, a tylko sprzedawałeś. A żeś nie jest człowiek pracujący tylko burżuj prywatny, to nie musisz mieć z czego żyć. "Kapitał jest pracą umarłą, która jak wampir ożywia się tylko wtedy, gdy wysysa żywa pracę". Do swidanija!
- Słuchajcie panowie! Widzicie te czerwone punkty na niebie? Jak myślicie, co to może być?
- No co, to chyba oczywiste. Rewolucja! Obcy bracia pracujący z innej planety, którzy już stworzyli swój raj, teraz przylecieli na Ziemię wyzwolić lud pracujący. Pust wsiegda budiet nieba!

Lekko pijany pobiegłem szukać "źródła ufo". Było jakieś piętnaście minut drogi od miejsca zderzenia, szybkim pijackim sprintem. Tak jak przewidywałem, choć do końca nie chciałem dopuścić tej myśli do siebie, wyjaśnienie okazało się racjonalne. Mój irracjonalny romantyzm, wsparty alkoholem we krwi, opadł w mgnieniu oka. Miałem do czynienia ze zwykłymi lampionami chińskimi puszczanymi przez młodych ludzi. Jakiś jubileusz przyjaźni chińsko-europejskiej, czy coś w ten deseń, niewiele mnie to już obchodziło. Szkoda. Słowo daję, wolałbym inwazję eksterminującą dziewięćdziesiąt procent ludzkości. Byłem zawiedziony. A przecież odkryłem prawdę; osiągnąłem swój cel, więc powinno mnie to cieszyć. Dlaczego tak nie było? Bo prawda okazała się być inna, niż ją sobie wymyśliłem? A może szukanie celu jest przyjemniejsze niż jego realizacja? Co z tego, że przepłyniesz rzekę, jeśli po drugiej stronie jest ta sama ziemia?


Autor: Wojciech Mazurkiewicz
Źródło: libertiarianin.org

czwartek, 30 sierpnia 2012

Teoria spiskowa


„Starożytni znawcy Tao,
nie oświecali ludu,
lecz go ogłupiali.
Trud w rządzeniu ludem,
wynika z tego, że lud dużo wie” (Lao-tsy).

„Niech ci, którzy czytają ten wiersz, rozważą jego treść,
Niech pospólstwo i niewykształceni zostawią go w spokoju,
Wszyscy oni – głupi astrologowie i barbarzyńcy – niech trzymają się z daleka,
Ten, który czyni inne rzeczy, niech będzie kapłanem rytu” (Nostradamus).„Złamaliśmy prawo, ale nigdy nie mieliśmy wątpliwości. Ale teraz gdy idziemy przez las, uczymy się wątpić” (Ayn Rand).

W teorię spiskową nie wierzy nikt o zdrowych zmysłach. Teoria spiskowa to domena obłąkanych umysłów. Maniacy, irracjonaliści, świry, szaleńcy, dzieci, fanatycy religijni – niech oni się tym zajmują. Ja jestem poważnym umysłem. Mam rodzinę, wykształcenie, dobrą pracę, duży dom, szybki samochód. Stoję twardo na ziemi. Wiem, jak zbudowany jest Wszechświat, znam odpowiedź na każde pytanie, rozumiem system. Nie wierzę w nic, stawiam na fakty. Mam dyplom i trzy litery przed nazwiskiem. Otrzymałem edukację, otrzymałem prawidłowy światopogląd, a codziennie wieczorem otrzymuję świeże wiadomości zza szklanego ekranu. Tak! Wiem co się na świecie dzieje. Poważni dziennikarze w wygładzonych fryzurach, mądrzy specjaliści w drogich garniturach, uśmiechnięte prezenterki z wyciętym dekoltem. Profesjonalne zdjęcia, perfekcyjna polszczyzna, same dobre rady. Opinie ekspertów. Oni już zadbają o to, żeby żyło nam się dostatnio, wiedzą co i jak. Ten świat nie zginie pod ich przywództwem, oni go poprowadzą.
Wszystko jest tu takie proste i łatwe! Mamy opiekę socjalną, mamy darmową edukacją, mamy wgląd do wszystkich informacji. Policja sprawuje pieczę na naszym bezpieczeństwem, potężna armia broni naszych granic, a kamery na ulicy pilnują, aby nikomu nic się nie stało. Wszędzie jest nadzór, każda informacja jest zapisywana, nic tutaj nie ginie. Ład i porządek, po prostu – wszystko pod KONTROLĄ! Cóż za piękny, bezpieczny i bezstresowy świat. Wystarczy przestrzegać prawa i płacić podatki. Oni się wszystkim zajmą, a ja? Ja mogę korzystać z życia!

Mój sąsiad to kretyn. Nie ogląda telewizji, nie słucha radia, nie czyta gazet i jeździ jakimś rozklekotanych gratem. Sprzedaje jabłka w warzywniaku i zarabia marny tysiąc miesięcznie, ledwo wiąże koniec z końcem. Co z tego, że kiedyś ukończył z wyróżnieniem informatykę na renomowanej uczelni. Przecież nikt nie przyjmie takiego świra, co na rozmowę kwalifikacyjną w korporacji medialnej przychodzi w trampkach i koszulce z napisem: „Telewizja kłamie!”. Albo na pierwszej randce z dziewczyną rzuca jej podejrzenie, że jest tajną agentką GRU, która chce wykraść jego sekrety. On nawet nie może normalnie SMS-a napisać – kontaktuje się z jemu podobnymi świrami przy pomocy tajnego kodu, który sam opracował, gdyż twierdzi, że  wszystkie rozmowy mogą być podsłuchiwane. Nawet jeśli, to co z tego? Mnie mogą podsłuchiwać, ja jestem porządnym obywatelem i nie mam nic do ukrycia. Ale on rzeczywiście mógłby mięć problem, gdyby policja zobaczyła o czym on dyskutuje, zaraz by go wzięli na spytki. A może nawet zamknęli wśród czubków? W klinikach pewnie już takich pełno. Ale ten debil nie chce wziąć nawet głupiej tabletki na uspokojenie, twierdzi, że nie da się truć kartelom farmaceutycznym. Zamiast tego żre czosnek i mleko z miodem. I jakieś nie przetestowane zioła, ponoć lecznicze, których importu mądra Unia zabroniła (jak można sprzedawać coś, co nie została przebadane? To może być niebezpieczne!) Ale on sobie to na czarno załatwia. Jak mnie wkurzy, to go sypnę.
Aaa, ten down nie posiada nawet konta na facebooku ani na żadnym innym serwisie społecznościowym. W którym wieku on żyje? Jak można sobie bez tego radzić, nic dziwnego, że jego życie towarzyskie kuleje. Że niby magazynują nasze dane, że je wykorzystują, że służby specjalne nas inwigilują? Trzeba było nie wychylać się z szeregu, nie miałby takiego problemu. Gość musi mieć nie po kolei w głowie i tyle.

I jeszcze te jego bezsensowne majaczenia na prawo i lewo. Jakieś UFO, reptilianie, smugi chemiczne, NWO, Rockefeller, Bilderberd, Komisja Trójstronna, Trójkąt Bermudzki, HARP, Mędrcy Syjonu, masoni, Iluminaci, dzieci indygo, sataniści, New Age, Kennedy, syndykaty… terroryzm, Czaszki i Piszczele, Bush, masowa kontrola umysłów, zagłada 90% ludzkości… podatek katastralny, Daniken, projekt Blue Beam, Leonardo da Vinci, naziści… co on tam jeszcze pierdolił? A, było tego trochę, ma całą stertę książek o tym głupotach… samolot Aurora, Roswell, strefa 51, fałszywe flagi, eksperyment Filadelfia, czarne wołgi, czarne helikoptery… andinia, waluta amero, ludzie w czerni, ludzie cienie… (ciekawe czym się różnią jedni od drugich?) ... Atlantyda, ziemia Mu, Lemuria, annunaki, marsjańska twarz, lądowanie na Księżycu, że niby fałszywe… o byłbym zapomniał, 9/11, jakim trzeba być idiotą, aby twierdzić, że rząd amerykański wymordował swoich własnych obywateli? Rząd? Demokratycznie wybrana, zaprzysiężona władza? Swoich… własnych… obywateli? To jakaś paranoja, takich powinno się zamykać w zakładać psychiatrycznych, to jakiś faszyzm, oni są niebezpieczni dla społeczeństwa. Przecież w telewizji wyraźnie pokazali jak było, czego on jeszcze chce? Że na YouTube znalazł jakiś filmik, gdzie jakiś świr ma jakieś wątpliwości? A po co sobie tym głowę zawracać? Wiadomo przecież, że wszystkie te amatorskie filmiki to rasistowska albo antysemicka, albo homofobiczna, a może szowinistyczna, seksistowska, antyfeministyczna, antygenderowska, antyekologiczna, antyeuropejska, antydemokratyczna, antyamerykańska, antypapuonowogwinejska, antyterrorystyczna… czy tam rusofobiczna, islamofobiczna, feminofobiczna, zoofobiczna, filofobiczna, fobiofobiczna, heksakosjoiheksekontaheksafobiczna PROPAGANDA!  Jacy ci ludzie są naiwni, jak łatwo dają się zmanipulować w tym Internecie. Dziwne, że władza nie zrobiła jeszcze porządku z tymi przeklętymi światłowodami. Jak to tak, żeby każda bzdura swobodnie sobie krążyła po świecie i żeby każdy maniak mógł pisać co mu się tylko zrodziło w tym chorym umyśle? Kiedyś poddawano takiego zabiegowi lobotomii – jedno szybkie ciach i z gościa robiła się jarzyna do końca życia. I bardzo dobrze, przynajmniej nie truł już więcej tych głupot i nie mącić w głowie młodzieży. Przecież ich mogą czytać moje dzieci! A jeśli to jacyś pedofile, albo inni zboczeńcy? Dlaczego nikt tego nie kontroluje, nie sprawdza i nie cenzura? Powinien być jakiś porządek, jak można była pozwolić na taki bałagan? Miejmy nadzieję, że wielka nadzieja Ameryki, pan Barack Hussein Obama II, razem z wielką nadzieją Europy, panem José Manuel Durão Barroso zrobią i z tym porządek. Uporządkowali już przecież tyle rzeczy na tym chaotycznym świecie, zjednoczyli tylu ludzi i narodów, wprowadzili pokój na Wschodzie, uporali się z terroryzmem, zapewnili bezpieczeństwo na lotniskach, walczą z biedą, nierównością i dyskryminacją… to i z Internetem dadzą sobie radę. Bo jak nie, no to przecież każdy taki pedofil będzie sobie mógł tam bezkarnie grasować i pisać o tych… o tych… co tak jeszcze było? O tej całej zatrutej żywności, wodzie i powietrzu, o pieniądzu fidurcjalnym (co za nienowocześni zacofańcy mogą żądać przywrócenia standardu złota? Przecież to dobre dla barbarzyńców!), o  FED, o podatkach, o bankierach, o łamaniu amerykańskiej konstytucja, która jest już taka przeterminowana i nie idzie z duchem czasu – przecież ten kapitalistyczny świstek papieru hamuje piękny marsz Ameryki ku powszechnej równości!

Eeeeh, Boże, który nie istniejesz, widzisz i nie robisz nic. Za karę w ciebie nie wierzę, nawet mnie nie próbuj przekonywać do swojego istnienia. Możesz nawet stanąć przede mną, ja należę do I-N-T-L-I-G-E-N-C-J-I, a inteligencja jest zbyt inteligentna, żeby wierzyć w ten nieinteligentny, nielogiczny, nieracjonalny (i faszystowski oczywiście), religijny bełkot. Dobry dla niewykształconego motłochu. Albo mojego sąsiada. W każdym razie, skoro już nie istniejesz, to pokaraj ten cały ciemnogród i przyspiesz globalny marsz ludzkości ku nowej erze. Niech wyginą wszyscy ci zacofańcy, niech zatriumfuje rozum, nauka i technologia. Wkraczamy w nowe czasy, czasy powszechnego dobrobytu, gdzie każdy pomaga każdemu, gdzie zabiera się silniejszym a daje słabszym, gdzie wszyscy wspólnie pracują dla wspólnego dobra, aby żyło się dostatniej i świat był pięknym, przyjaznym miejscem. Ale najpierw… najpierw trzeba się pozbyć tego idioty, który idzie w moja stronę. Czego znowu? Szczepionki, epidemie i napęd antygrawitacyjny? A może Lady Gaga i Justin Bieber, w końcu to pedały i marionetki Illuminati!

- Witaj Panie Slave, drogi sąsiedzie, piękna dziś pogoda, prawda? – zagadnął mnie najbardziej pasjonującym i najczęściej rozważanym tematem do rozmów, czyli problematyką meteorologiczną.
- Piękna, bo nie ma smug chemicznych na niebie, czy piękna, bo jest w miarę chłodno w sierpniu i możesz triumfalnie głosić że: „Globalne ocieplenie to największy szwindel XXI wieku”, co, panie nawiedzony?
- Ależ mogą panu pokazać mnóstwo opinii poważnych naukowców, którzy podważają dogmat o tym, że to wina człowieka…
- Dobra, dobra, nie truj mi tu już swoich niepoprawnych bzdur! Wielki naukowiec i noblista Al Gore bezsprzecznie udowodnił czyja to jest wina. A na szczycie w Rio mądrzy ekolodzy podali rozwiązali, których ty – tu przerwałem na chwilę, żeby spojrzeć mu w oczy – kapitalistyczna świnio, nie chcesz zaakceptować ani zrozumieć. Planeta jest brudna, przeludniona, cierpi i należy jej pomóc. Potrzebny nam zrównoważony rozwój i ścisła kontrola zatruwającej świat gospodarki. Należy walczyć z przeludnieniem, rozdawać kondomy, edukować dzieci… - pomyślałem o czym jeszcze mówili socjaliści z Rio. – O! Opodatkować kierowców, lepiej żeby ludzie jeździli pociągami i komunikacją miejską. Mniej spalin i większe wpływy do budżetu. Albo niech się przesiądą na rower, przynajmniej schudną trochę, nie trzeba będzie tyle wydawać na służbę zdrowia. Należy budować mniej autostrad, a te pieniądze inwestować w środki transportu publicznego. I zwiększyć dystrybucję dóbr. Odebrać bogatym, to co mają nadmiar i za te pieniądze walczyć o ratowanie klimatu. A jak odbierze się bogatym, to będą mieli, wredni kapitaliści, mniej pieniędzy do inwestowania. Nie będzie wolnej przedsiębiorczości, to będzie mniej trucicieli. Wspaniałe, prawdą? Odbierajmy przedsiębiorcom, centralizujmy, budujmy przyjazne państwo. Pewna niemiecka socjalistka postulowała, żeby wprowadzić stu procentowy podatek dochodowy dla tych, co zarabiają powyżej czterdziestu tysięcy euro miesięczne. Genialne prawda? Na co komu tyle kasy, pieniądze szczęścia nie dają. Powinny leżeć w banku centralnym i tam być mądrze gospodarzone.
- Ale czy Ty naprawdę w to wierzysz, że może istnieć taka centralna władza? Że ci ludzie będą przestrzegać zasad, wolności, praw naturalnych i…
- Praw naturalnych? A co ty, dzikus jesteś? Mamy nowoczesną kartę praw człowieka, demokratycznie przegłosowaną w ONZ. Skoro ją napisali, to będą i jej przestrzegać. Mamy jeszcze traktaty, zgromadzenia publiczne, mamy demokrację, która jest najwspanialszym ustrojem jaki kiedykolwiek wymyślono… mielibyśmy też wspaniałą europejską konstytucję, gdyby naćpani trawą Holendrzy jej nie odrzucili… Na szczęście mamy chociaż Traktat Lizboński, nasz mężny Parlament nie dał się zastraszyć terrorowi irlandzkiemu i wszystko zrobił tak jak było w planie. A Irlandia dostała solidną nauczkę za te fanaberie, poprosiła o drugą szansę i odkupiła swoje grzechy. Wszystko idzie ku wspaniałej przyszłości!
- Ale nie dostrzegasz tego, że jak zgromadzimy w jednym miejscu całą władzę, wszystkie te pieniądze, media, ludzkie umysły, to może w końcu sięgnąć po to ktoś o brudnych dłoniach? Skąd może mieć pewność, że za tym wszystkim nie stoi jakaś niebezpieczna klika, mafia, gang, ludzie cienie, którzy zakulisowo kierują tym wszystkim? Co, jeśli okażemy się masą niewolników w rękach kilkunastu bogatych i inteligentnych ludzi?
Jeśli władza jest do wzięcia, to prędzej czy później ktoś po nią sięga, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak się nie stało i teraz.
- Ale nic też nie wskazuje na to, że tak ma być. Ja wierzę w dowody, więc proszę, udowodnij mi to. Bez dowodu, twoja wiara nic dla mnie nie znaczy. Ty po prostu wierzysz w to, w co chcesz wierzyć, dostrzegasz to co podsuwa ci twoja wyobraźnia i nie zdajesz sobie sprawy, że to tylko halucynacja, sen, marzenie, a może raczej koszmar. Jak można wierzyć w całą tą piramidę irracjonalnych popłuczyn?
- Nie wierzę we wszystko…
- Nie? To po co ci w domu książki na temat UFO, astrologii, sekt i jakich innych, pseudonaukowych „mondrości”?
- To, że o czymś czytam, nie znaczy jeszcze, że się z tym zgadzam. Staram się po prostu dużo wiedzieć, myśleć, analizować. Szukać prawdy i odrzucać kłamstwo. Pytać, badać, gromadzić, filtrować informację, obrzucać plew i zbierać ziarno. Tak naprawdę nie wierzę w większość rzeczy o których czytam. Ale tym bardziej nie wierzę też w to, co mówią w TV, co piszą w prasie codziennej, podręcznikach akademickich, czego uczą w szkole. Nie wierzę ekspertom, politykom, demagogom, rewolucjonistom, pokojowcom, żadnym postępowcom; ani lewicy, ani prawicy. Próbuję tylko zbierać dane i tworzyć z nich spójny obraz rzeczywistości. Im więcej wiem, tym bardziej klarowny jest ten obraz.
- Ty to musisz mieć niezły chaos w tej swojej zakręconej łepetynie… To w co ty w takim razie wierzysz?
 - Teorie spiskowe dzielę na trzy kategorie, w zależności od stopnia ich realności. Do pierwszej weźmy te najbardziej szalone, dziwaczne, ekstrawaganckie, awangardowe, oryginalne – zwyczajnie trudne do uwierzenia, nawet dla najbardziej otwartego umysłu. To może być teoria płaskiej Ziemi, według której nasza planeta nie jest kulą (geoidą gwoli ścisłości), a my od czasów Ptolemeusza byliśmy oszukiwani; albo teoria pustej Ziemi – glob jest wydrążony, ma dziury wejściowe na biegunach, a wewnątrz życie prowadzi obca rasa, która być może zakulisowo rządzi światem; dalej mamy reptilian Davida Icke, czyli tezę, że władcy największych państw (Bush, królowa Elżbieta, Putin, Merkel itd.) to jaszczury z kosmosu, które przybrały ludzką postać, aby wyniszczyć naszą cywilizację; mamy jeszcze teorię podziemnych baz ufo, projekt Cheops, scjentologiczny mit o Xenu, Hitler żyje, zombie produkowane przez Stalina na Syberii, żywe mumie w Japonii, Żydzi zatopili Titanica, a druga wojna światowa nigdy nie miała miejsca. Gdzieś nawet czytałem o pomyśle, że państwo Stany Zjednoczone w ogóle nie istnieje, zostało wymyślone przez media, aby ludzie wiedzieli, że istnieje mocarstwo trzymające pieczę nad światem. Według zwolenników nieistnienia Jankesów, ludzie, którzy chcą się dostać do Ameryki są usypiani na pokładzie samolotu, a następnie dokonuje się na ich mózgu manipulacji mającej na celu wszczepienie fałszywych wspomnień. Nie doczytałem jak w świetle tej hipotezy tłumaczy się istnieje amerykańskich samochodów, raperów, hamburgerów, korporacji, Myszki Miki czy kryzysu finansowego.
    W każdym razie, teorie te mają swój urok, warto się z nimi zapoznać, ale autorów najprawdopodobniej zwyczajnie poniosła fantazja. Lub też uznali, że w ten sposób da się łatwo zarobić, taki Icke wydał już kilkanaście książek, a na jego wykłady ludzie walą drzwiami i oknami, choć przyznam, że retor z niego wyśmienity, a pomijając opowieści o gadzinach, zdarza mu się mówić całkiem ciekawe rzeczy.
    Ale weźmy teraz drugą kategorię. Do niej wrzucam wszystkie wymysły, które mają coś na rzeczy, ale brakuje przekonujących dowodów, aby w nie uwierzyć. Autorzy z reguły poprzestają na zadaniu ciekawego pytanie (a dlaczego tak? A skąd to się wzięło? A kto za tym stoi? A co, jeśli to nieprawda?), ale nie potrafią znaleźć przekonywującej odpowiedzi. Mają tylko jakieś przesłanki, strzępki dowodów, mdłe relacje świadków, same hipotezy i swój własny umysł, który próbuje za wszelką cenę połączyć skromne dane w jedną, logiczną całość. Tutaj weźmy np. chemtrails, czyli tezę, że jesteśmy zatruwani przez smugi kondensacyjne z samolotów – są filmy, zdjęcia, opinie pilotów, udokumentowane przypadki z historii, zasłyszane dialogi, które mówią, że coś w tym może być. Albo całą konspirację o Nowym Porządku Świata – tu jest bardzo bogata dokumentacja. Dalej można nadmienić spiski syjonistyczne, masońskie, satanistyczne, wszelkie tezy o manipulacji telewizyjnej, o projekcie HARP, atak na Word Trade Center, śmierć Kennedy’ego, masowa kontrola umysłu, różne gierki służb specjalnych, marionetkowi terroryści (vide Al Kaida) czy niejasne przyczyny przystąpienia Ameryki do II wojny światowej… Jest też kwestia antysemityzmu czy prawdy o Holokauście, ale o tym bardzo trudno głośno rozmawiać… Niemal we wszystkim jest trochę prawdy, są jakieś wskazówki, ale mimo to cały czas błądzimy. Jednak warto szukać, badać i pytać. To mnie najbardziej pochłania.
- No dobra, ale gdzie te dowody?
- Przecież mówię, ze nie ma dowodów, są tylko sugestie, przesłanki, to jest jak rozwiązywanie łamigłówki.
- Bez dowodów można to wszystko o kant dupy rozbić, wszyscy wy, „tropiciele spisków”, cierpicie na prześladowczą manię szukania sensacji, chcecie, żeby cokolwiek się działo wokół, chcecie być wyjątkowi - nosiciele prawdy tłamszeni przez system. Macie zbyt dużo wolnego czasu, bo nie prowadzicie normalnego trybu życia, jak każdy porządny obywatel. Ja to wszystkie wrzucą do pierwszej kategorii; zamach WTC dokonany przez Amerykanów na samych sobie to taka samo bzdura jak ci reptilianie. Niby dlaczego miałbym wierzyć w cokolwiek?
- Większość ludzi…
- Większość ludzi to debile, a ci co twierdzą, że większość to debile, to najwięksi z nich. Fajny bon-mot mi wyszedł?
- Ciekawy. Widzisz, samodzielne myślenie nie jest wcale takie trudne, wystarczy tylko chcieć.
- Ty chcesz i ci nie wychodzi. Dlaczego mam wierzyć w cokolwiek, jakikolwiek spisek?
- Bo historia jest usiana spiskami! Nie chodzi o wiarę, chodzi o drążenie, o kojarzenie faktów. O szukanie prawdy i przyczyny, celu i sensu. Fakt, że nie ma dowodów, nie znaczy, że nie trzeba ich szukać. Nie ma dowodów na istnienie Boga, ale ludzie – tak teiści jak i ateiści – zastanawiają się nad jego istnieniem. Dzięki temu rozwinęła się filozofia, teologia, religia i sztuka. Nie wiemy jak powstał Wszechświat, ale szukamy odpowiedzi. Mamy jakieś niewielkie poszlaki i na ich podstawie próbujemy stworzyć spójną teorię wszystkiego. To samo można robić z każdą inną rzeczą. I powinno się robić. Większość ludzie - wcale nie debili – jak słyszy termin „teoria spiskowa” krzywi się z obrzydzenia i wyśmiania. Bo teoria spiskowa to w ich mniemaniu coś fantastycznego, oderwanego od rzeczywistości. Ale jaka jest przyczyna takiego myślenia? Przecież spiski były, są i będą; cała historia jest pisana spiskiem. Wojny, zdrady, skandale, rewolucje, przewroty – wszędzie u źródła krył się spisek. Rewolucja francuska, spisek prochowy, zamachy na Napoleona, bolszewicy. Na litość, nawet Jezusa zamordowano w wyniku spisku! Tego nikt nie neguje, bo to są fakty historyczne. Ale teraz? Nie, teraz wszystko jest w porządku. Nikt nie szepta, nie ugaduje się, nie spotyka po ciemku. Odkąd ludzie mają telewizję, wydaje im się, że wszystko jest jasne i klarowne. Bzdury!
    Pozwól, ze zacytuję ci Murraya Rothbarda, wybitnego ekonomistę wolnorynkowego, zignorowanego przez mainstream za swoje wolnościowe, antypaństwowe i logiczne do bólu poglądy oraz szczerzą i ostrą krytykę wobec wszystkiego, co mijało się z prawdą. Rothbard pisze: „Zdarza się, że ktoś podejmuje się krytycznej analizy dotyczącej tego, kim są ludzie u władzy, starając się przy tym przeniknąć ich interesy polityczne i ekonomiczne. Związani z establishmentem liberałowie i konserwatyści (a często i libertarianie) określają te starania
mianem „spiskowej teorii dziejów”, „paranoi”, „determinizmu ekonomicznego”, a nawet„marksizmu”. Te oszczercze etykietki przykleja się każdemu, kto dokonuje takiej analizy, bez względu na to, w której części spektrum poglądów ekonomicznych się on znajduje.”

    I jeszcze dalej, Rothbard: „Nic wiec dziwnego, że realistyczne analizy spisków tworzą „ekstremiści” znajdujący się poza głównym nurtem. Wszakże w żywotnym interesie aparatu państwa leży, aby utrzymać jego społeczną legitymizację czy nawet uświęcenie – a w tym celu politycy i cała biurokracja musza być uważani za swego rodzaju ponadnaturalne siły służące wyłącznie bliżej nieokreślonemu „dobru publicznemu””.
    Potrzeba ci jeszcze czegoś? Nawet jeśli 90% teorii spiskowych to bzdury, to czy nie warto wyjść z ignorancji i poświęcić się dla tych pozostałych 10%, poświęcić się dla prawdy?
- Wiesz, to wcale nie jest takie proste, trzeba…
- To jest bardzo proste, trzeba zacząć myśleć, być sceptycznym wobec tego co wokół i otworzyć umysł na niektóre sprawy.
- Ja przecież cały czas jestem bardzo sceptyczny! Wobec tego, co próbujesz mi wmówić.
- A powinieneś  być sceptyczny wobec wszystkiego!
- Eeeh, Rothbard to szalony anarchista i co gorsza – kapitalista. Wyjątkowo dziwaczne połączenie. Jaka jest trzecia kategoria?
- Wszystko to, co jest pewne, udowodnione i niemal oczywiste dla każdego, kto o tym słyszał, ale mimo to mało kto o tym wie, albo mało kto w to wierzy. Fakty, które z różnych powodów są wyśmiewane, odrzucane, przemilczane przez media.
    Na przykład to, że Amerykanie dodają w niektórych stanach litu do wody, który może niekorzystnie wpływać na ludzki iloraz inteligencji, powodować otępienie i zmniejszać skłonność do buntu; uzasadniają te działania uspokajającym działaniem litu, co ma zmniejszać liczbę samobójstw. Albo problem obowiązkowych szczepień – dowiedzione jest, że niektóre szczepionki zabierają szkodliwe substancja (np. rtęć), a w niektórych rejonach, zwłaszcza w USA, mogły się przyczynić do zwiększonej umieralności czy zachorowalności (autyzm, choroby psychoneurologiczne, opóźnienia rozwojowe, upośledzenia umysłowe, astma, cukrzyca) wśród dzieci. Mimo to, ludzi, którzy domagają się liberalizacji szczepień, bądź sieję wątpliwości wśród rodziców, ma się za nawiedzonych oszołomów, a nawet uważa, za niebezpiecznych dla społeczeństwa - pseudonaukowców, jak wykazywał Richard Dawkins w którymś ze swoich „racjonalistycznych” programów.
    Mamy jeszcze spisek żarówkowy, walkę z ziołolecznictwem i medycyną naturalną, chorobę wściekłych krów, czy epidemię ptasiej bądź świńskiej grypy, gdzie zostało przemilczane mnóstwo faktów, aby wywołać wśród ludzi panikę i aby ci się bezmyślnie szczepili, co napędzało przemysł farmaceutyczny i pozwalało załatwiać interesy polityczne. Albo właśnie globalne ocieplenie, miliardy euro i dolarów są marnotrawione na walkę z czymś, wobec czego cała masa poważnych naukowców ma istotne wątpliwości. A ile karier politycznych powstało dzięki temu! Albo system INDECT, po cichu wprowadzany, ma za zadanie w inteligentny sposób zbierać i analizować informację na temat wszystkiego co się rusza, całej aktywności na ulicy i w Internecie. Komputer sam będzie kojarzył dane na temat konkretnej osoby i w razie czego informował szybko policję – biorąc pod uwagę rosnącą liczbę kamer oraz obfitość informacji, które pozostawiamy po sobie w sieci, zwłaszcza w serwisach społecznościowych, jest to narzędzie totalnej inwigilacji. Zresztą, ci co mówili o ACTA, SOPA, PIPA, czy innych wynalazkach uderzających w wolność Internetu, też byli kiedyś uważani za w gorącej wodzie kąpanych. Ciekawe, że niektóre „spiskowe” serwisy podawały te informacje już w dwa lata przez masowymi protestami na ulicach. Większość ludzi obudziła się dopiero tydzień przed.      
           Weźmy do tego jeszcze grupę Bildenberg i Komisję Trójstronną – ich istnienie jest przecież oczywiste. Czy to nie dziwne, że wszyscy najbardziej wpływowi ludzie świata, miliarderzy i władcy, należą do tych samych „klubów” i spotykają się regularnie, za zamkniętymi drzwiami, nie wpuszczając dziennikarzy, nie relacjonując, nie informując opinii publicznej ani jednym słowem. Łamiąc przy tym prawo, gdyż głową państw nie wolno dogadywać się bez obecności świadków, każda taka debata powinna być podana do informacji publicznej. Dlaczego media milczą? Czemu nikt sobie nie zada pytania: co oni tam robią? Piją kawę i gadają o futbolu? Czy tylko „maniacy” od teorii spiskowych mają się tym zajmować? Czy fakt, że kogoś to niepokoi i chce wiedzieć co się za tym kryje, czyni go „paranoikiem” i „mącicielem”? Co w tym złego, że ludzie chcą wiedzieć co robią ci, którzy nimi rządzą? Jakie interesy załatwiają i jakimi motywami się kierują. Przecież to dotyczy nas wszystkich. A do tego jeszcze ta groźba chipów RFID, ostatnio je też zaliczam do trzeciej kategorii.
- Ci.. czego?
- Chipów RFID. Miniaturowy nadajnik, wielkości dwóch ziaren ryżu, na którym można zapisać dowolne dane i komunikować się z nim na odległość. Technologia znana i lubiana, używamy tego na co dzień przy znakowaniu produktów, znakowaniu zwierząt, w halach i magazynach, także w dowodach osobistych i paszportach, przynajmniej w niektórych krajach.
- Więc w czym problem?
- Że oni chcą nam to wszczepiać pod skórę. Albo raczej doprowadzą do tego, że sami sobie wszczepimy…
- Znakować ludzi tak, jak teraz znakuje się zwierzęta?
- Dokładnie tak, słuszna uwaga.
- Ale powiedziałeś, że te chipy są już w dowodach osobistych i paszportach. W dodatku prawie każdy ma już telefon komórkowy, który praktycznie działa na podobnych zasadach. Komputerek noszony zawsze przy sobie, z którym można się komunikować i w każdej chwili namierzyć. Po co jeszcze wszczepiać pod skórę?
- Bo w tedy będą mieli już nad każdym całkowitą kontrolę. Będą wiedzieli co, gdzie i kiedy robisz. Żaden ruch nie zostanie niezauważony. W dodatku, taki chip mógłby pełnić rolę karty kredytowej. Wszystkie pieniądze by tam były zapisane, bez niego nie mógłbyś dokonać żadnej transakcji. Z czasem tradycyjny pieniądz może zostać wycofany, zastąpi się go cyfrowych, który będzie tylko w tych chipach i w komputerze centralnym. Komputer będzie wszystko zapisywać, sprawdzał i ratyfikował. Więc nawet jeśli posiadanie chipa nie będzie obowiązkowe, to w praktyce i tak każdy będzie musiał go mieć, bo inaczej nie będzie mógł normalnie funkcjonować w społeczeństwie, tak jak teraz bez dowody osobistego czy telefony, a wtedy…
- A wtedy zniknie czarny rynek! Nie będzie nielegalnych transakcji, nie będzie mafii, prostytucji, narkotyków, handlu bronią, alkoholem, papierosami, nie będzie finansowych przekrętów ani korupcja. Wszystko będzie pod kontrolą! A skoro mówisz, że te chipy mogą śledzić każdy nasz ruch, to każdy przestępca zostanie natychmiast złapany! Zapanuje pokój, ład i porządek, podoba mi się to! Czemu miałbym nie nosić czegoś takiego w swojej ręce, skoro nie planuję robić żadnych przekrętów? To by mnie identyfikowało, czułbym się bezpieczny, niech bandziory się boją. A Ty, czemu się to nie podoba? Może sam kombinujesz coś na boku i boisz się, że zostanie to wykryte, co?
- Bo widzisz, sęk w tym, że ja jestem człowiekiem, a dla mojego człowieczeństwa…
- Niezbędna jest wygoda! Powiedziałeś, że będą tam zapisane wszystkie pieniądze, taka podręczna czy raczej podskórna karta kredytowa. Nie będę musiał nosić ze sobą opasłego portfela, plastikowych dokumentów, różnych aktówek, bo wszystko będzie w tym ziarenku ryżu. I nie będę się musiał martwić, że zostanę okradziony. Kiedy oni to wprowadzają? Co jeszcze potrafi to cudeńko?
- Może przechowywać dane na temat choroby, niezbędne dla służb ratowniczych. Może poinformować policję w razie niebezpieczeństwa i ułatwić namierzenie, tak samo karetkę, może monitorować stan organizmu, informować służby porządkowe na lotniskach…
- I Ty tego nie chcesz??!! Toż to genialny wynalazek. Jak tylko to wejdzie w obieg, ludzie rzucą się, żeby to zdobyć. Będą prosić i płacić, żeby dostać takiego wygodnego chipa.
- Wiem.
- A takie średniowiecze jak ty może sobie stać z boku i się przyglądać. Świat należy do nowoczesnych technologii. Młodzież to zrozumie.
- To też wiem. Według brytyjskich badań, w tej chwili co dwudziesty dorosły i co dziesiąty nastolatek chce mieć chipa pod skórą. Skąd taka dwukrotna przepaść? To idzie wykładniczo, w następnym pokoleniu będzie co piąty, potem co drugi, a potem już tylko niedobitki będą się wzbraniać przed „zachipowaniem”.
- Takie jak ty. Tylko po co? Czy tak nie będzie lepiej? Trzeba iść z duchem czasu. Z roku na rok ludzie stają się coraz doskonalszymi istotami. Więcej wiedzą, mają większą władzę na światem, dłużej żyją. Czemu nie udoskonalić swojego ciała, nie ułatwić sobie życia, skoro to tylko możliwe? Dzięki temu wynalazkowi możemy się stać kolektywem wyższych istot, inteligentnych, połączonych ze sobą, w pełnej interakcji z systemem. Ludzie i nowoczesna technologia razem. Jedność wszystkich ze wszystkim. Taka idea nazywa się transhumanizmem. Pomyśl, ile moglibyśmy razem osiągnąć z tymi chipami i innymi „częściami uzupełniającymi” w naszych ciałach i naszych mózgach.
- A czy taki człowiek dalej będzie człowiekiem? Gdzie jest granica naszego człowieczeństwa? Co, jeśli stracimy panowanie nad naszymi własnymi ciałami, a przejmą je maszyny, bądź ludzie którzy nimi kierują?
- A czy teraz masz kontrolę nad swoim własnym ciałem? Kontrolujesz swoje popędy, emocje i namiętności? Jesteś wstanie opanować głód, pragnienie, pociąg seksualny, potrzebę mrugania oczami? Jesteś niewolnikiem swojego ciała, mój drogi. Co za różnica, czy kontrolę nad tym i całą resztą będzie sprawował mózg, czy komputer? Karol Darwin już dawno udowodnił, że ludzie niczym nie różnią się od zwierząt. Więc równie dobrze mogą niczym nie różnić się od maszyn. Dlaczego nie przyspieszyć trochę ewolucji? My to rozumiemy i zrobimy to. Podczas gdy ty będziesz się miotał niczym zwierzę w klatce, kolejne pokolenie przeskoczy tę barierę. Ty tego nie rozumiesz, oni to zrozumieją.
- Bo nimi manipulujecie.
- Manipulujemy? Jak?
- Szkoła! Telewizja, gazety młodzieżowe, banalne rozrywki, relatywizm moralny. Niszczycie rodzinę i wyśmiewacie tradycyjne wartości. Odbieracie dzieci z domu już od najmniejszego, nie pozwalacie rodzicom o niczym decydować. Większość czasu muszą przesiadywać w waszej szkole, a pozostałą część wśród mediów, którymi wy kierujecie. Sami ustanawiacie jeden słuszny program nauczania, dom rodzinny ma pełnić tylko rolę taniego hotelu, a matka i ojciec to niańki, które się muszą zatroszczyć o jedzenie, picie, sranie i ubranie. I niech nie przekazują żadnych rad, wartości, nakazów ani zakazów – oni się nie znają, najlepiej niech się w ogóle nie odzywają. To wy jesteście specjalistami, wy prezentujecie swoją wizję państwa, władzy, seksu, historii, nauki i obyczajowości. Wy decydujecie o tym, co jest dobre a co złe i czego wolno, a czego nie. O czym myśleć i czego się wystrzegać. Macie pod sobą cały rząd dusz i władzę nad nim. Lepicie ich umysły hurtowo, niczym odlewy gipsowe. Niszczycie rodzinę!
- Niszczymy rodzinę…
- Matki i ojca przez cały dzień nie ma w domu, bo w stworzonym przez was systemie oboje muszą pracować przez cały etat. Kobiety czują się „wyzwolone” i często są zmuszane odstawić rodzinę na dalszy plan, bo boją się, że zniszczy im ona kariery. Jak już ją zakładają to w późnym wieku i decydują się na tylko jedno dziecko. To idealnie pokrywa się z waszą wymarzoną depopulacją i walką z przeludnieniem. Jedno pokolenie – równa się – dwa razy mniej ludzi, dwa razy mniej problemów. A równouprawnienie kobiet… Idea może i szlachetna, ale kto ją nakręcał? Możni tego świata, znienawidzeni przez was kapitaliści. Fundacja Rockefellera sfinansowała Front Wyzwolenia Kobiet. Oni wyłożyli na to olbrzymie pieniądze, rozpropagowali w mediach. Bez tego cała akcja posuwałaby się w żółwim tempie. W wiesz w jaki sposób Nick Rockefeller tłumaczyć sens swojego działania? Równość płci? Łatwiejszy dostęp kobiet do pracy, do edukacji, do wiedzy? Walka z dyskryminacją? Nic z tych rzeczy, to były dla niego głupstwa, tych, którzy wierzyli w te idee fixe uważał za idiotów. Istotne powody były dwa: opodatkowanie połowy populacji oraz – co najistotniejsze – oderwania dzieci od zapracowanych matek. Im wcześniej dziecko musiało iść do przedszkola tym lepiej, bo było więcej czasu na indoktrynację.
           A teraz? Kobiety mają już dokładnie te same prawa, w niczym nie są dyskryminowane, a mimo to, z dnia na dzień jest coraz więcej, coraz to bardziej szalonych, „nienawidzących białych heteroseksualnych mężczyzn” feministek, które ciągle o coś walczą. O co i po jaką cholerę? I kto za to wszystko płaci? Dlaczego tak bardzo zależy im na dostępie do aborcji i antykoncepcji? Czy chodzi tylko o ideę „wolnego wyboru”? Zapewne jest to tylko piękna walka o wolność, a wielkie korporacje robiące na tym biznes nie mają z tym w ogóle nic wspólnego.
           Albo weźmy tabuny homoseksualistów. Normalni, zwykli geje czy lesbijki, robią to co robią po swojemu, w niczym nikomu nie wadząc. Mogą wspólnie żyć i uprawiać swoje „rozrywki”. W wielu krajach już nawet mają takie same prawa jak cała reszta, ze ślubem i adopcją dzieci włącznie. Dlaczego więc wszędzie panuje taka moda na homoseksualizm, lansowanie zachowania, które nie przynosi społeczeństwu żadnego pożytku i jest - z punktu widzenia problematyki przetrwania gatunku – totalnie bezproduktywne? Rodzina wielodzietna to dziś obiekt wzgardy, wyśmiania i „ciemnogrodu”, za to wzorem nowoczesności jest model „dwóch dorosłych mężczyzn i zero dziecka”. Dzieciom się wmawia, że to normalne i pożądane, rodzicom każe się to akceptować, media epatują tym dookoła stawiając geja za wzór męskości, a masa pedryli lata z gołymi zadkami po ulicach i…
- Ej, ej, ej, ej, ej, przystopuj trochę! Jesteś strasznie nietolerancyjny!      
-  A cóż to jest tolerancja? Słowo pochodzi z łacińskiego słowa „tolerantia” i oznacza „wytrwałość”, „cierpliwość”. Nie oznacza „akceptacji”, „aprobaty”, „sympatii”, „lubienia”, „uwielbienia”, „powstrzymywania się od krytyki”. Tylko w ostatnich latach ten termin został tak dziwnie przemianowany; w słownikowej definicji oznacza on „postawa zgody na wyznawanie i głoszenie poglądów, z którymi się nie zgadzamy, oraz na praktykowanie sposobu życia, którego zdecydowanie nie aprobujemy”, więc w tym sensie każdy taki „homofob” jak ja jest bardzo tolerancyjny. Ale dziś wymaga się nie tylko zgadzania się, ale też chwalenia, kadzenia, uczenia się o tym, przyjmowania określonych poglądów, powstrzymywania odruchu obrzydzenia, uważania tego za „piękne” bądź „romantyczne”. Nie mogą wprost powiedzieć co mam na myśli, ani tym bardziej nie mogę uczyć tego moich dzieci, to jest grzech niewybaczalny, bo one muszę wpierw dostać prawidłowa dawkę wiedzy w szkołach, na wychowaniu do życia w rodzinie, albo na jakiś innych „tolerancyjnych” warsztatach bądź happeningach. Muszę przejść odpowiednie pranie mózgu, aby „ciemny tata rasista” przypadkiem nie namieszał im w głowie i nie zaraził wirusem swoich chorych poglądów.
    I znowu pytanie: kto ma w tym interes i komu na tym zależy? Na przykład Unia Europejska to bardzo dziwna instytucja. Wiesz, że lobby homoseksualne (Międzynarodowe Stowarzyszenie Pederastów, Lesbijek, Biseksualistów i Transseksualistów - ILGA)  jest w 70 procentach finansowane przez Unię Europejską? Właśnie, z naszych pieniędzy, z podatków wszystkich państw członkowskich. Łamią tym samym prawo, bo ILGA jako organizacja pozarządowa może być finansowana tylko z darowizn lub składek członkowskich. Ale Komisja Europejska się tym nie przejmuje tylko robi swoje. Za to każdy głos krytyki jest traktowany jako przejaw homofobii. Ale teraz spytajmy, jaki to ma wszystko sens? Kogo lobbuje ILGA, jeśli nie polityków europejskich? Wynika z tego, że Unia Europejska lobbuje samą siebie! Pytanie: po co?
    Ale przyjrzyjmy się, kto rządzi Unią Europejską. Komisji Europejskiej przewodzi uwielbiany przez ciebie Jose Barroso - tak, był on w młodości komunistą, a ściślej maoistą - wyznawcą tyrana i mordercy. Człowiek, który posiadł władzę, choć lud europy nie miał na to żadnego wpływu i dalej nie ma; Parlament Europejski to chyba najbardziej antydemokratyczna instytucja rządowa na tym kontynencie. Na przykład ich „prezydent”, przewodniczący Parlamentu Europejskiego Henry van Rompey. Kim on jest? Pojawił się z nikąd, nieznany wcześniej premier Belgii, nikt go nie wybierał i nie można go też w żaden sposób odwołać. A ma w swoich rękach całą Europę, 500 mln ludzi. I dziwnym trafem jest członkiem grupy Bilderberg.
Dziwnym też trafem, liderem grupy Bilderberg, podobnie jak Komisji Trójstronnej, jest premier Włoch Mario Monti. Premier, który został narzucony Włochom po tym, jak do dymisji podał się Silvio Berlusconi. Pierwszy premier, który nie został wybrany w demokratycznych wyborach, i jest nim oczywiście lider tajemniczych, zakulisowych klubów, które teraz mogą „legalnie” rządzić jedną z najpotężniejszych gospodarek na świecie. Przypadek?
    Zresztą, nie potrzeba włoskiego „zamachu stanu”. W spotkaniach Bilderberga brali regularnie udział: kanclerz Niemiec - Angela Merkel, premier Hiszpanii - Zapatero, premier Wielkiej Brytanii – Tony Blair, królowa Holandii, włoski polityk, kilkukrotny premier - Romano Prodi, cała śmietanka, wszystkie najpotężniejsze państwa Europy. Współczesny prezydent Francji, prawie komunista Hollande, był rzecznikiem prasowym dawnego prezydenta Francji Lionela Jospina, regularnego „bilderbergowca”.
    Ale przejdźmy to USA, tam to się dopiero dzieje. Clinton, Kissinger, Brzezinski - najważniejsze figury Bilderberg i Komisji Trójstronnej. Chyba każdy prezydent Stanów Zjednoczonych należał do jakiegoś tajnego stowarzyszenie, może tylko Kennedy nie. W 1961 roku powiedział: „Działa przeciwko nam, na całym świecie, monolityczny i bezlitosny spisek, który opiera się głównie na niejawnych metodach poszerzania swej strefy wpływów; na bojówkach operujących pod osłoną nocy, a nie armiach operujących w świetle dnia. Jest to system, który zaciągnął w swe szeregi ogromne zasoby ludzkie i materialne, tworząc ściśle splecioną, niezwykle wydajną maszynę, która łączy w sobie działalność wojskową, dyplomatyczną, wywiadowczą, gospodarczą, naukową i polityczną. Działania tego spisku są tajne, nigdy nie upubliczniane. Jego pomyłki są głęboko grzebane i nigdy nie przeczytacie o nich w gazetach, dysydenci zaś są skutecznie wyciszani; rachunki są tajne, żadne plotki nie wyciekają do prasy, żaden sekret nie jest ujawniany”.
    Dwa lata później dostał kulkę w łeb. A tydzień przed swoją śmiercią wydał rozkaz wykonawczy 11110, w którym emisja pieniędzy odbywałaby się przez skarb państwa, z pominięciem FEDu. Co więcej, każdy wydrukowany banknot musiał mieć pokrycie w srebrze, co odbierało Rezerwie Federalnej rzecz najważniejszą w całym przekręcie, kreowanie pieniądza z czystego powietrza! Wejście tego w życie odebrałoby całą władzę bankierom, wrócilibyśmy do starego dobrego parytety kruszcu sprzed 1913, kiedy to każdy był właścicielem swoich własnych, mających pokrycie pieniędzy i nikt nie mógł go oszukać niekontrolowanymi dodrukami czy lewymi pożyczkami. Nic z tego oczywiście nie wyszło; dekret 11110 zwyczajnie przepadł, został zignorowany, kiedy jego pomysłodawca wąchał kwiatki od spodu.
    Później już nikt do tego nie wracał, a każdy kolejny prezydent był coraz bardziej „podejrzany”. W walce o prezydencki stołek, w 2004 roku starli się George Bush i John Kerry. Dziwnym trafem, obydwaj byli kuplami ze studiów, a konkretniej: należeli to tego samego tajnego stowarzyszenia studenckiego „Czaszki i Piszczele”. W czasie kampanii prezydenckiej jakoś żaden z nich nie rozwodził się specjalne na ten temat, a wszelkie pytania kwitowali niewinnymi uśmiechami. Dziwne to bywają koleje losy, świat jest mały!
    Za to pan Obama vel „pan zmiana” vel „triumf Ameryki nad rasizmem” ma niemały problem. Pomijając fakt, że nie spełnił prawie żadnej ze swoich obietnic, z Guantanamo i wycofaniem wojsk z Iraku i Afganistanu na czele, że dostał nagrodę Nobla za ładny uśmiech i dobre chęci (to nic, że nie wyszło, zdarza się), to nawet nie wiadomo, czy jest on w ogóle Amerykaninem (z urodzenia). Najpierw nie mógł znaleźć swojego aktu urodzenia, a kiedy już go zdobył i opublikował (w pliku PDF), pojawiły się poważne zastrzeżenia co do jego autentyczności. Według śledczych z Arizony, cały plik został zmontowany na poczekaniu, jest fałszywką. Według śledczego Mike Zullo „kody numeryczne na fragmentach aktu urodzenia wskazują na to, że części te nie zostały wypełnione. Pytanie zatem skąd wzięły się tam informacje o rasie i zawodzie ojca Obamy?”, dziennikarz Aleksander Jones dodaje, że „czcionki czy tła użyte w niektórych fragmentach opublikowanego dokumentu są nieodpowiednie i nie pasują one do reszty aktu. Oznacza to, że ludzie w Białym Domu wycinali i odpowiednio wklejali fragmenty certyfikatu”.
 Do tego ojciec Obamy został określony mianem „African” ("Afrykanin”), choć w tamtych czasach wpisywano „Negro” („Murzyn”), a w rubryce „miejsce urodzenia ojca” pisze „Kenya”, chociaż w tamtych czasach Kenia nie miała jeszcze niepodległości, powinno być : „Kenya Colony” jak brytyjska kolonia.
    Jest to bardzo istotne, gdyż fakt, że Obama nie urodził się w USA, ale gdzieś indziej, prawdopodobnie w Kenii, oznacza, że nie może on być prezydentem Stanów Zjednoczonych. Być może gdzieś ktoś trzyma oryginalny akt urodzenia prezydenta i tylko czeka, żeby wyciągnąć go na światło dzienne, gdyby przypadkiem marionetka w Białym Domu nie chciała być posłuszna… Nie zanudzam cię?
- Co? Nie, nie, bardzo ciekawe rzeczy mówisz.
- Ale to jeszcze nie wszystko, jest coś o wiele istotniejszego, być może najważniejszego; wiesz, że…
- Wiesz co, miło się rozmawiało, ale muszą już iść…
- Musisz iść? Dlaczego?
- Idę patrzeć na seks w wielkim mieście…
- Na co?!
- „Seks w wielkim mieście”; jest taki serial, nie mogę przegapić kolejnego odcinka, a właśnie się zaczął, pięć minut temu. No to lecę, może kiedyś dokończymy, pa! Aha, gdybyś przypadkiem miał namiary na jakiegoś sprzedawcę chipów RFID, to daj mi znać!
  
Autor: Wojciech Mazurkiewicz
Źródło: libertarianin.org

środa, 29 sierpnia 2012

Egzorcysta: magia, wampiry i techno - uwaga na złego ducha


Ksiądz Antoni Zieliński, 
egzorcysta,  duszpasterz
 w kościele Św. Ducha w Koszalinie. 
(fot. Radek Koleśnik)
Rozmawiamy z księdzem Antonim Zielińskim z parafii Ducha Świętego w Koszalinie, egzorcystą. Mówi o opętaniu, tronie szatana, potędze Jezusa i ewangelii. Przestrzega przed otwieraniem furtki dla złego ducha.


- Kto jest opętany?
- Opętane może być ciało. Jest wtedy, gdy nie ma dostępu do ducha, bo diabeł zniewolił to ciało. Opętanego człowieka parzy woda święcona. Jestem świadkiem, że tak się dzieje. A dlaczego tak się dzieje? Bo Jezus jest silniejszy od złego ducha i zawsze go pokona.- Czyli jeśli mamy podejrzenie, że kogoś opętało, stwierdzimy to na pewno, gdy wylejemy na niego wodę święconą?
- Teoretycznie tak by to wyglądało. Ale później potrzeba egzorcyzmów, by złego ducha przepędzić.

- Egzorcyzmy każdy miłośnik filmów zna. Tylko czy one tak wyglądają naprawdę?
- Muszę powiedzieć, że hollywoodzkie produkcje pokazują bardzo dobrze reakcje opętanych. To jest przedstawiane aż zadziwiająco dokładnie. Niestety, same egzorcyzmy i skutki egzorcyzmów są już pokazywane gorzej. Egzorcyzm to przede wszystkim odmawianie modlitwy, czytanie Biblii i czynienie znaku krzyża przed opętanym. Ale złego ducha można też przepędzić w inny sposób. Pokazał to dość dobrze film "Devil". Akcja toczy się w windzie. Diabeł chce zabić kobietę. Mężczyzna obok prosi, by diabeł zabrał jego duszę. Opowiada, że jest mordercą, to on jest złym człowiekiem. I co się dzieje? Diabeł znika. Bo człowiek przyznał się do złego działania. Jeśli więc żyjesz zgodnie z ewangelią, prawdą, sprawiedliwością i pokojem, wtedy diabeł nie ma co robić i znika.


- Zły duch zapanował na świecie? Bo kościół katolicki ma coraz więcej egzorcystów. To taka armia do walki ze złem?
- Owszem, świat to poletko walki dobrego i złego. Furtek, które otwieramy dla złego ducha, jest coraz więcej. To okultyzm, uprawianie magii, ezoteryzm, ale także złorzeczenie, przeklinanie, wróżbiarstwo. To także wiara w UFO, świeckie egzorcyzmy, hipnoza, homeopatia, akupunktura, czytanie świętych ksiąg innych religii, maski, tatuaże, książki o magii, muzyka techno i perwersje seksualne. To także granie w niektóre gry komputerowe. Niebezpieczeństwem są też Różokrzyżowcy, którzy mają swoją siedzibę w Koszalinie. I niepokoi odżywający wampiryzm.

- Wampiryzm? To oni istnieją?
- Chodzi raczej o całą filozofię związaną z wampiryzmem. Książki i filmy o wampirach są teraz bardzo popularne. I ludzie, przede wszystkim młodzież, ulegają tym opowieściom. To też uchyla furtkę dla złego ducha.

- Skąd wiemy, że zły duch jest zły?
- W Piśmie Świętym, w Apokalipsie, jest mowa o tronie szatana. Pewien niemiecki archeolog odkrył ten tron i przywiózł go do Berlina. W 1933 roku Adolf Hitler kazał zrekonstruować ten tron i ustawić go w Norymberdze. I z tego tronu ogłosił śmierć Żydom. Co dalej? Nastąpił upadek III Rzeszy, a hitlerowcy zostali osądzeni, też w Norymberdze. Diabeł dał im więc najpierw moc, władzę, siłę niszczycielską, ale później sam ich zniszczył. I tak jest zawsze ze złym duchem.

- Złego ducha zawsze można pokonać?
- Pan Jezus jest od niego potężniejszy. Modlitwa zawsze pomaga.

Autor: Rozmawiał: Jakub Roszkowski

Źródło:
www.gk24.pl


wtorek, 28 sierpnia 2012

Udział Ukraińców w zdławieniu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie, które trwało 63 dni. Była to powszechna, wyzwoleńcza walka zbrojna Armii Krajowej i ludności Warszawy z hitlerowskimi/niemieckimi okupantami. W tej nierównej walce, toczonej w warunkach druzgocącej przewagi niemieckiej i wobec odmowy udzielenia pomocy powstańcom przez Stalina i z braku pomocy militarnej i dyplomatycznej ze strony Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, zginęło ok. 18 tys. powstańców i ok. 150-200 tys. ludności cywilnej, a wielkie miasto – stolica Polski miało przestać istnieć.
Po Powstaniu cała pozostała ludność została wysiedlona m.in. do obozów koncentracyjnych i zagłady oraz na roboty przymusowe do Niemiec. Opustoszała Warszawa stała się terenem działalności specjalnych oddziałów niemieckich i ukraińskich, które paląc i wysadzając, zniszczyły 80% miasta. Podczas Powstania wróg nie tylko dopuścił się zbrodni wojennych wobec ludności Warszawy, ale wręcz potwornej zbrodni ludobójstwa.
Podczas obchodów 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Warszawie 1 sierpnia 2004 r. kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder powiedział m.in.: „Pochylamy się w poczuciu wstydu pod ciężarem zbrodni popełnionych przez oddziały hitlerowskie. To one napadły na Polskę w 1939 roku. Po upadku powstania w 1944 roku obróciły dawną Warszawę w gruzy i zgliszcza. Niezliczone rzesze polskich kobiet, mężczyzn i dzieci zamordowano lub wywieziono do obozów i na roboty przymusowe. Tutaj w miejscu polskiej dumy i niemieckiej hańby mamy nadzieję na pojednanie i pokój” (PAP 2.8.2004).
Z kolei Bronisław Wildstein w swoim artykule pt. „Waga historii”, opublikowanym w „Rzeczypospolitej” z 2 sierpnia 2004 r. napisał m.in.: Uroczystości 60 rocznicy Powstania Warszawskiego przypomniały, że bez uznania prawdy historii trudno budować przyszłość. „To uderzające, że tak elementarna prawda kwestionowana była tak długo w naszym kraju, a wielka uroczystość odbyła się nie w 50., a dopiero w 60. rocznicę Powstania”.
Rzeczywiście, po raz pierwszy politycy polscy, a za nimi światowe media mówiły głośno w odniesieniu do Powstania nie tylko o hańbie niemieckiej, ale także o haniebnej roli Stalina/Związku Sowieckiego, jak również krytykowały Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone za brak udzielania pomocy powstańcom i w ogóle za zdradzenie sojusznika polskiego – za pozostawienie Polski jako łupu ZSRR pod koniec II wojny światowej („Washington Times” 1.8.2004). Premier Marek Belka powiedział, że rząd brytyjski powinien przeprosić Polaków za zdradę. [Swoją drogą, czy można było na serio oczekiwać pomocy od Sowietów, skoro Powstanie wymierzone było także przeciwko nim? - admin]
Niemcy, w osobie kanclerza Schroedera, przyznali się do napaści na Polskę w 1939 r. i do haniebnej zbrodni popełnionej na ludności Warszawy i mieście. Rosję, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię ciągle nie stać na przeproszenie za to czego nie zrobili, a mogli zrobić według akurat co wydanej książki Normana Daviesa „Powstanie ‘44”, dla walczącej Warszawy.
Ale czy tylko te narody zawiniły wobec Polski i Polaków podczas II wojny światowej oraz powstańczej Warszawy?
Otóż literatura odnosząca się do Powstania Warszawskiego jest pełna dokumentów, informacji i relacji obciążających za tę zbrodnię także Ukraińców, walczących wtedy u boku Niemców. I to za wyjątkowo wyrafinowane barbarzyństwo i ludobójstwo. Dużo tych oskarżeń pod adresem Ukraińców jest w pracy prof. Zygmunta Wojciechowskiego „Zbrodnia niemiecka w Warszawie”, wydanej już w 1946 r., a więc kiedy jeszcze wszyscy wszystko dobrze pamiętali. Właściwie nie ma bodajże ani jednej publikacji o Powstaniu Warszawskim, w której nie ma mowy o barbarzyństwie ukraińskim podczas Powstania.
Władysław Pobóg-Malinowski w swej „Najnowszej historii politycznej Polski 1864-1945. Tom Trzeci. Okres 1939-1945” (Londyn 1960) napisał, że „Udział Ukraińców w tłumieniu powstania i w bestialstwach wobec ludności wymaga jeszcze badań”. Było to napisane 44 lata temu. Jednak, z przyczyn natury politycznej, ten temat leży ciągle odłogiem. Żąda się przeprosin od Niemców i Rosjan, a także od rządów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale nie od Ukraińców, których wina jest wyjątkowo duża, na pewno – w odniesieniu do samego Powstania Warszawskiego – dużo większa od winy Churchilla i Roosevelta.
Nikt nie tylko nie mówi o konieczności przeproszenia Polaków przez Ukrainę/Ukraińców za tę zbrodnię, ale niektóre wpływowe czynniki polskie także świadomie przemilczają lub fałszują tę sprawę. Podobnie czynią Ukraińcy – i to nie od dzisiaj. Nie ma się temu co dziwić, gdyż nikt dobrowolnie nie przyznaje się do winy, a tym bardziej do potwornej zbrodni. Wkrótce po wojnie znani działacze emigracji ukraińskiej Łewyckyj i Ortynskyj dowodzili w paryskiej „Kulturze” (nr 56 i 61 1952), że ukraińska dywizja SS Galizien nie brała udziału w tłumieniu Powstania Warszawskiego, że dla Polaków wszyscy nie-Niemcy, którzy brali udział w dławieniu Powstania byli Ukraińcami. Potem w ich ślady poszli L. Szankowskyj, Taras Hunczak (który na łamach brytyjskiego „The Guardian Weekly” z 5 stycznia 1986 pisał, że żadne jednostki ukraińskiego wojska nie brały udziału w tłumieniu Powstania Warszawskiego!) i Wasyl Weryha, autor książki „Dorohami druhoj switowoj wijny. Lehendy pro uczast Ukrainciw w warszawśkomu powstanni 1944…”, wydanej w Toronto w 1980 r.
Niebawem „niewinnych” Ukraińców zaczęli wspierać niektórzy proukraińsko nastawieni działacze „Solidarności” (np. Andrzej Zięba „72 rocznica powstania niepodległego państwa ukraińskiego. Ukraińcy i Powstanie Warszawskie” nakładem RKW NSZZ „S” Dolny Śląsk, Wrocław1990), miesięcznik „Znak” (nr 413-415) i michnikowska „Gazeta Wyborcza”. Jednak najdalej posunął się Kazimierz Podlaski (Bohdan Skaradziński) w swej książce „Białorusini, Litwini, Ukraińcy” (wyd. 3, Londyn 1985), który bandytów ukraińskich w służbie niemieckiej nie uważa za Ukraińców, gdyż: „ludzie ci bowiem realizowali swoje osobiste kariery i działali na rzecz… III Rzeszy, a nie – tak czy inaczej pojmowanej samoistnej Ukrainy… formacji ukraińskich nie było wtedy w Warszawie. Bóg ustrzegł, nas i ich, przed jeszcze jedną pozycją… na i tak długiej liście wzajemnych krzywd i zbrodni. Nie dopisujmy tej pozycji sami, hołdując bezkrytycznie mitom”.
Podlaski tak kończy swój proukraiński wywód: „Ukraińcy stanowili 1,5% garnizonu (niemieckiego w Warszawie), więc o ich roli pacyfikatorów Powstania nie będzie można poważnie mówić”.
1,5% czegokolwiek odbieramy jako rzecz mało znaczącą. Jednak w wypadku Powstania Warszawskiego oznaczało to 270 zabitych i 75 ciężko rannych powstańców, 3000 zamordowanych cywilów i zniszczonych całkowicie 156 budynków („Encyklopedia Warszawy”, Warszawa 1994, s. 687). Czy doprawdy zabicie ok. 3500 ludzi i całkowite zniszczenie 156 budynków to niewielka zbrodnia?! Lub zbrodnia, o której, jak twierdzi Podlaski, „nie można poważnie mówić”?! A przecież Ukraińcy stanowili dużo, dużo większy odsetek żołnierzy garnizonu niemieckiego w Warszawie, liczącego 31 lipca 1944 ok. 20 000 ludzi (Władysław Bartoszewski „Dni walczącej stolicy. Kronika Powstania Warszawskiego” Londyn 1984), a później przeciętnie 25 000 ludzi. Jeśli było Ukraińców tylko 7,5% wśród żołnierzy garnizonu niemieckiego w Warszawie to wówczas ci żołdacy mają na swoim sumieniu 1350 zabitych i 375 ciężko rannych powstańców, 15 000 zamordowanych cywilów i zniszczonych całkowicie 780 budynków.
Wasyl Weryha w książce „Dorohami druhoj switowoj wijny. Lehendy pro uczast Ukrainciw w warszawśkomu powstanni 1944…” (Toronto 1980) dowodzi, że ukraińska dywizja Waffen SS Galizien (Hałyczyna) nie brała udziała w dławieniu Powstania Warszawskiego. Jednak jest faktem, że 150-osobowa ukraińska kompania policyjna, stacjonująca przy alei Szucha, należała do SS Galizien, o czym pisze A. Borkiewicz w pracy „Powstanie Warszawskie” (Warszawa 1957), a przyjmuje za prawdopodobne nawet Kazimierz Podlaski (str. 97). Tak więc także i historia SS Galizien jest zbroczona krwią powstańców i ludności Warszawy. Dowodem koronnym na to, że żołnierze SS Galizien byli w Warszawie podczas Powstania Warszawskiego jest m.in. to że ci ukraińscy SS-mani mówili po polsku (Aleksander Kamiński „Zośka i Parasol”, wyd. 3, Warszawa 1979). Byli to więc Ukraińcy z Galicji (skąd pochodzili ochotnicy do SS Galizien), gdyż Ukraińcy z rosyjskiej Ukrainy nie mówili po polsku. Także historyk niemiecki Hans von Krannhals, autor książki „Der Warschauer Aufstand 1944…” (Frankfurt am Main 1962), dowodzi, że w Warszawie była kompania dywizji SS Galizien.
Pomimo tego, że wielu Ukraińców i Polaków starało się i stara przemilczeć lub pomniejszyć udział formacji ukraińskich w zdławieniu Powstania Warszawskiego, prawda wypływała co rusz z powodzeniem na światło dzienne i dlatego strona polska nie może jej w dalszym ciągu całkowicie ignorować. Jednak z uporem maniaka robi się wszystko, aby przemilczać zbrodnie Ukraińców. Np. Andrzej Zięba jest zmuszony przyznać, że Ukraińcy brali udział w tłumieniu Powstania Warszawskiego. Stwierdza, że w Warszawie były dwie ukraińskie kompanie policyjne, że ukraińska formacja była w straży Pawiaka, a grupy Ukraińców w oddziałach Hiwis oraz w zgrupowaniu Reinefartha i że we wrześniu 1944 r. do Warszawy przybył Legion Wołyński w sile 400 ludzi. Tych faktów Zięba nie mógł ukrywać, tak jak to próbowali czynić Ukraińcy. Jednak nie tylko, że nic nie pisze o zbrodniach popełnionych na ludności Warszawy przez te oddziały ukraińskie, ale wręcz stara się przekonać czytelników swojego elaboratu, że ci ludzie nie mieli rąk zbroczonych w polskiej krwi, pisząc, że byli tłumaczami, że nie brali udziału w zbrodniach, że Legion Ukraiński poruszał się po terenach dawno „spacyfikowanych przez brygadę Kamińskiego (RONA)”.
Zięba po prostu kłamał, kiedy próbował wybielać rolę Ukraińców lub przemilczeć ich zbrodnie, a to kłamstwo obnażyła sama filoukraińska „Gazeta Wyborcza”. Maciej Kledzik w artykule „Kim byli sprawcy rzezi na Woli i Ochocie” (1.8.1990) tłumaczy fakt oskarżania przez ludność Warszawy Ukraińców za liczne i potworne zbrodnie popełnione na ludności cywilnej podczas Powstania Warszawskiego pisząc m.in.: „Do jednostki SS, zajmującej gmach wyższej Szkoły Nauk Politycznych przy ul. Wawelskiej, wcielona była kompania Ukraińców. Również w skład grupy bojowej Schutzpolizei (1700 żołnierzy) wchodziła kompania Ukraińców (150 żołnierzy) kwaterująca w alei Róż pod numerami 9 i 25. Po wybuchu Powstania, część z nich usiłowała przedrzeć się samochodami przez Śródmieście w kierunku Ogrodu Saskiego. Na Marszałkowskiej samochody rozbite zostały ogniem powstańców. Ukraińcy ukryli się w okolicznych domach, gdzie wymordowali wielu mieszkańców, w tym kobiety i dzieci, zanim nie zostali wybici przez zorganizowane grupki powstańców. Duży rozgłos tej zbrodni nadała powstańcza prasa i tak pojawiło się określenie oprawcy-Ukraińca, przypisywane później innym (nie-Niemcom walczącym u boku Niemców)…”.
Jeśli została udowodniona ponad wszelką wątpliwość obecność kompanii ukraińskich w gmachu wyższej Szkoły Nauk Politycznych przy ul. Wawelskiej i przy alei Róż i alei Szucha to, siłą rzeczy, wszelkie relacje polskie o walkach w tych rejonach z udziałem Ukraińców w pierwszej połowie sierpnia 1944 r. muszą być wiarygodne. Są one jednym wielkim oskarżeniem pod adresem Ukraińców. Np. Józef K. Wroniszewski w swej książce „Ochota 1939-1945” (Warszawa 1976) pisze: „Po raz pierwszy zaatakowali Niemcy redutę (powstańczą na Ochocie) 3 sierpnia… Tuż za tym przygotowaniem ruszyło od Wawelskiej natarcie kompanii SS „Galizien” przy wsparciu ogniowym działa czołgowego i cekaemów… 4 sierpnia… obrońcy Wawelskiej odpierali natomiast parokrotne ataki wspartej czołgami kompanii SS „Galizien”… Jakaś młoda dziewczyna rozpacza. To kilku Ukraińców ją zgwałciło: płacze, modli się, przeklina. Kto ją pomści?…W mordowaniu ludności cywilnej brali wybitny udział ukraińscy nacjonaliści”. Natomiast były minister rządu polskiego Stanisław Wachowiak pisał: „…Kiedy go żegnałem, nie myślałem, że już go nie zobaczę. Ukraińcy w drugi dzień Powstania wymordowali na ul. Wiejskiej całą rodzinę” („Wspomnienia” w: „Zeszyty historyczne” Nr 31, Paryż 1975). Z kolei głośny uczestnik Powstania Warszawskiego Aleksander Kamiński pisze: „…Z oznak na mundurach widać, że są to Ukraińcy, hitlerowcy z dywizji SS Galizien… Niektórzy (z nich) mówili po polsku… Ruszono… w stronę alei Szucha. Tam zatrzymano powstańców na dziedzińcu gestapo… Z rana przyszli do nich SS-mani Ukraińcy. Po południu rannych załadowano do samochodów. Następnie SS-mani oddzielili powstańczych chłopców od dziewcząt. Chłopców poprowadzono ulicą Wolską za miasto, w kierunku Pruszkowa, dziewczętom zaś kazano ustawić się pod murem (i je rozstrzelano) („Zośka i Parasol”, wyd. 3, Warszawa 1979).
Także nieprawdą jest, że Legion Wołyński nie walczył z powstańcami; ze walczył z powstańcami na Czerniakowie piszą Jarosław Gdański, autor książki dotyczącej wschodnich formacji armii niemieckiej, i Hubert Kuberski, autor pracy „Sojusznicy Hitlera”, w artykule pt. „Legenda o własowcach”, opublikowanym w „Rzeczypospolitej” z 31 lipca 2004 r. Oddział ten walczył także z 9. Pułkiem Piechoty 3. DP im. Traugutta 1. Armii WP, który spieszył na pomoc powstańcom, a następnie brał udział w operacji „Sternschuppe” (27-30 września) przeciwko zgrupowaniu Armii Krajowej w Puszczy Kampinoskiej. Legionem Wołyńskim, którego żołnierze brali uprzednio udział w rzeziach Polaków na Wołyniu (1943-44), dowodził płk Petro Diaczenko, przedwojenny oficer kontraktowy Wojska Polskiego. Tak się odpłacił Polsce i Polakom za to, że po ucieczce z zajętej przez bolszewików Ukrainy w 1920 r. mógł nie tylko zamieszkać w Polsce, ale także został oficerem Wojska Polskiego!
O Ukraińcach tłumiących Powstanie Warszawskie pisze także niemiecki historyk Guenther Deschner w pracy o powstaniu, wydanej w języku angielskim „Warsaw rising” (Londyn 1972). Niestety, ta dobra historia Powstania nie jest chyba w ogóle znana historykom polskim. Deschner pisze, że „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów”. Janina Popiel wspomina jak na krótko przed Powstaniem słyszała jak jeden z żołdaków ukraińskich mówił, że oddział ich przybył do Warszawy, aby „Lachiw rizaty” („Losy Polaków i Ukraińców” Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza, Londyn 19.9.1966). – I mordowali Polaków! I to w jak barbarzyński sposób. Marek Hłasko w swym opowiadaniu „Drugie zabicie psa” (Kultura Nr 1-2 1965, Paryż) pisze: „…I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmieli się przy tym i dowcipkowali…”. O tych zbrodniach ukraińskich mówiła cała powstańcza Warszawa i ludzie panicznie ich się bali. Zbigniew Zaniewski w książce „Powstanie i potem” (Londyn 1984) pisze: „…Nie lękała się śmierci, ani Niemców nawet, ale – o wstydzie! – przerażała ją możliwość dostania się w ręce „braci-Słowian” w niemieckich mundurach. Budziła siebie i innych po nocach, krzycząc że Ukraińcy… są już w bramie”. Dlatego, jak pisze Deschner, Polacy nie brali do niewoli Ukraińców (i SS-manów). Na plecach malowano im dużą literę „U” i rozstrzeliwano, albo, jak pisze Ukrainiec Lew Bykowskyj w swoich wspomnieniach z okresu Powstania „Polskie powstanie w Warszawie w roku 1944” („Zeszyty historyczne” Nr 5, Paryż 1964): „Do niebezpiecznych robót na pierwszej linii frontu powstańcy używali jeńców niemieckich, Volksdeutschów i Ukraińców”.
O udziale Ukraińców w dławieniu Powstania piszą także inni Niemcy, przede wszystkim dowódca wojsk niemieckich dławiących Powstanie – gen. von dem Bach, który wykorzystywał Ukraińców, znających dobrze język polski, m.in. jako szpiegów, których wysyłał na stronę polską („Ostatni akt” w: „Drogi Cichociemnych” Londyn 1961) i niemiecki historyk Powstania Hans von Krannhals, autor książki „Der Warschauer Aufstand 1944…” (Frankfurt am Main 1962). Krannhals obwinia głównie nie-Niemców w niemieckich mundurach, w tym Ukraińców, za wszelkie potworności, które miały miejsce podczas Powstania. „Dzicz wschodnia” – mówił o nich gen. Reinefarth, a gen. Erich vom dem Bach wtórował mu: „Można uwierzyć w teorię Untermenscha” (Józef Mackiewicz „Nie trzeba głośno mówić” IL Paryż 1969).
Należy także pamiętać, że Ukraińcy, chyba wszyscy z rosyjskiej Ukrainy, stanowili duży odsetek w oddziałach rosyjskich i kozackich tłumiących Powstanie Warszawskie. Był to pułk RONA (Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej), dowodzony przez M. Kaminskiego i którego potworne zbrodnie na cywilnej ludności Warszawy utkwiły najgłębiej w pamięci mieszkańców stolicy i przeszły na trwałe nie tylko do historii Powstania, ale i Warszawy, oraz oddziały kozackie: 209 Kozacki Batalion Schutzmannschaften, 3. Pułk Kozaków płk. Bondarenki, 69. Dywizjon Kawalerii i 572 Batalion Piechoty. Potwierdza to wiele dokumentów i relacji osób, które przeżyły Powstanie Warszawskie. Np. angielski historyk hitlerowskich formacji SS Martin Windrow w swej pracy „The Waffen-SS” (London 1984) pisze: „…w skład Brygady Kaminskiego wchodziło 6500 renegatów i morderców, głównie Ukraińców”. Z kolei mieszkająca po wojnie w Londynie Janina Zabłocka, która urodziła się w powiecie kaniowskim na rosyjskiej Ukrainie i znała świetnie język ukraiński, wspominała, że kiedy po Powstaniu pędzono ludność Warszawy do Pruszkowa, po drodze rewidowali ją Ukraińcy. Wrzasnęli: „Otwórz, starucha, torebkę, pokaż co w niej masz!”. Wówczas p. Zabłocka „obsypała mołojców gradem wyzwisk w ich rodzinnym (ukraińskim) języku. Tak im to zaimponowało, że puścili ją bez przeszkód…” („W sto lat – znad Dniepru do Londynu” Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza, Londyn 19.4.1979). Moja znajoma, która przeżyła Powstanie Warszawskie, Halina Kaczmarska z Melbourne, powiedziała mi, że dużo żołnierzy z formacji rosyjskich dławiących Powstanie mówiło, przyznawało się do tego, że są Ukraińcami. Byli to Ukraińcy, z formacji rosyjsko-kozackich, stacjonujący w byłej remizie strażackiej przy ul. Chłodnej, w budynkach byłej Szkoły Gazowej na ul. Gdańskiej oraz w budynkach byłej szkoły zawodowej na Bielanach.
Ukraińcy byli obecni i aktywni w Warszawie także po upadku Powstania Warszawskiego; prawdopodobnie brali udział w niszczeniu ocalałych budynków. Potwierdzają to różnego rodzaju źródła i publikacje. Np. dowódca Armii Krajowej, następca gen. Bora Komorowskiego – gen. Leopold Okulicki meldował w końcu października do rządu polskiego w Londynie o sytuacji w Warszawie: „Po kapitulacji Niemcy palą miasto… W Warszawie stacjonują oddziały policji, wojska oraz znaczne oddziały Ukraińców i Kozaków…” („Polskie Siły Zbrojne w drugiej wojnie światowej”, t. III Armia Krajowa, Londyn 1950). Z dokumentów ukraińskich można wymienić np. wspomnienia Pavlo Shandruka (Pawło Szandruka) „Arms of Valor” (New York 1959) czy wspomnienia Lwa Bykowskyego „Polskie powstanie w Warszawie w roku 1944…” („Zeszyty historyczne” Nr 5, Paryż 1964). Ukraińcy musieli być bardzo ważni w popowstańczej Warszawie skoro Shandruk pisze, że uzyskał zezwolenie od Niemców dla ukraińskiego pułkownika Sadowskyego na udanie się do Warszawy, aby mógł się spotkać ze swoim wnukiem, zapewne żołnierzem w oddziałach niszczących Warszawę.
Nie ulega wątpliwości, że Ukraińcy obok wielu innych zbrodni popełnionych wobec Polski i na narodzie polskim podczas II wojny światowej mają na swoim sumieniu także chyba raczej spory udział w zdławieniu Powstania Warszawskiego i zniszczeniu stolicy Polski.
Od 1991 r. Polska na odcinku płd-wsch. swych granic ma po raz pierwszy od wczesnego średniowiecza za sąsiada państwo ukraińskie. Granice tego państwa ustanowił imperializm sowiecki/rosyjski. Od 1945 r. jest w nim także tak bardzo polski w swej historii Lwów. Osobiście uważam, że Polska bez Lwowa nie jest Polską w całym tego słowa znaczeniu. Jednak dzisiaj granice w Europie są nietykalne. Poza tym Ukraina jest dużym państwem i bez znaczenia pozostaje fakt, że jest to dzisiaj najbiedniejszy kraj w Europie („Encyclopaedia Britannica. 2003 Book of the Year). Kraj ten oddziela nas także od Rosji na tym odcinku. Pomimo tego, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej i NATO, a Ukraina nie, w interesie tak Polski jak i Ukrainy powinno być, aby nasze narody dążyły do poprawnych stosunków międzypaństwowych, jak również między narodami polskim i ukraińskim.
We wspomnianym wyżej artykule pt. „Waga historii” Bronisław Wildstein pisze, że uroczystości 60 rocznicy Powstania Warszawskiego przypomniały, że bez uznania prawdy historii trudno budować przyszłość. Dlatego w imię lepszej przyszłości Ukraińcy i Polacy powinni nareszcie, szczególnie Ukraińcy, uznać prawdę historii i uregulować spory historyczne, które po dziś dzień dzielą oba narody.
Wizerunek Ukraińca w oczach przeciętnego Polaka jest bardzo zły ze względu na historyczne zaszłości. I nie ulegnie zmianie dopóki Ukraińcy nie tylko że zaakceptują prawdę historyczną, ale także jeśli nie zdobędą się na męską decyzję i nie przeproszą Polaków za: antypolską postawę we wrześniu 1939 r., podczas sowieckiej okupacji Małopolski Wschodniej i Wołynia w latach 1939-41, za skierowane przeciw Polakom wysługiwanie się zbrodniczemu reżymowi hitlerowskiemu na ziemiach polskich w latach 1939-45 (na etnicznych ziemiach polskich, w tym podczas Powstania Warszawskiego), za rzezie Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w latach 1943-45 oraz udział w zagładzie Żydów polskich.
Duchowy przywódca Ukraińców, grekokatolicki arcybiskup Lwowa Andrzej Szeptycki (zm. 1944) na łożu śmierci zawołał do swych braci-Ukraińców: „Tylko z Polakami” (Celina Tarnawska-Busza „Kto jest winien niezgodzie polsko-ukraińskiej” Dziennik Polski Londyn 13.12.1990).
Unia Polski i Litwy – zespalanie się narodów
Państwo litewskie powstało na początku XIII w., a właściwym jego twórcą był Mendog (zm. 1263). Było to ostatnie w Europie państwo pogańskie, a Litwini narodem dzikich i bardzo agresywnych wojowników i łupieżców. Często napadali na Polskę. Jednak główny kierunek ich agresji i podboju kierował się w stronę Białorusi, a następnie ziem ukraińskich (1363 zdobycie Kijowa).
Sprowadzeni przez księcia mazowieckiego Konrada na początku XIII wieku i osadzeni na Ziemi Chełmińskiej Krzyżacy mieli powstrzymywać łupieżcze najazdy Prusów i Litwinów na ziemie polskie. Krzyżacy jednak szybko się uzależnili i na byłych ziemiach pruskich (na południe od dolnego Niemna) utworzyli niemieckie państwo krzyżackie. Od XIV w. stawało się ono wielkim zagrożeniem dla pogańskiej Litwy, a także i Polski. Oba państwa uznały, że aby nie podzielić losu wytępionych przez Krzyżaków Prusów muszą się zjednoczyć i wyeliminować zagrożenie krzyżackie.
14 sierpnia 1385 roku w Krewie (ob. Białoruś) została zawarta unia personalna Królestwa Polskiego z Wielkim Księstwem Litewskim. Nie ulega wątpliwości, że unia krewska – połączenie się z Polską uratowało naród litewski przed zagładą!
Układ krewski przewidywał małżeństwo wielkiego księcia litewskiego Jagiełły z królem Polski oraz objęcie przez niego polskiego tronu, w zamian za co Jagiełło zobowiązał się przyjąć chrzest w obrządku katolickim i schrystianizować Litwę oraz przyłączyć ziemie litewsko-ruskie „na wieczne czasy do korony królestwa polskiego…”.
15 lutego 1386 roku Jagiełło przyjął chrzest i imię Władysław. 18 lutego Władysław Jagiełło (bo tak od tej pory jest znany) poślubił królową Polski Jadwigę, zaś 4 marca 1386 roku w katedrze wawelskiej został koronowany na króla Polski przez arcybiskupa gnieźnieńskiego Bodzantę. W następnym roku duchowieństwo polskie przystąpiło do chrystianizacji Litwy. 12 marca 1388 roku została erygowana diecezja wileńska jako biskupstwo wchodzące w skład metropolii gnieźnieńskiej. Pierwszym biskupem wileńskim został Andrzej z Krakowa (zm. 1398). Później, po odebraniu od Krzyżaków Żmudzi, w 1421 roku została erygowana diecezja żmudzka, która obejmowała większość ziem etnicznie litewskich. Diecezje wileńska i żmudzka do 1798 roku były sufraganiami arcybiskupstwa gnieźnieńskiego, a następnie, do 1925 roku, wchodziły w skład metropolii mohylewskiej, która także była w zasadzie polską metropolią – miała charakter głównie polski. Prawie wszyscy biskupi wileńscy do 1988 roku i biskupi żmudzccy do 1913 roku byli Polakami.
Polscy duchowni nie tylko zorganizowali życie kościelne na Litwie, ale także do XX wieku odgrywali dużą rolę w życiu diecezji litewskich. Poza tym większość księży i zakonników na historycznej Litwie wywodziła się ze stanu szlacheckiego i częściowo mieszczańskiego, a szlachta i mieszczaństwo litewskie od XVI w. były polskojęzyczne i ludźmi polskiej kultury. Wcześniej szlachta i mieszczaństwo posługiwały się językiem ruskim. Tylko wieś na etnicznej Litwie mówiła po litewsku i stąd był to bardzo prymitywny język. Jednak w kościołach litewskich nie było dyskryminacji litewskojęzycznych parafian. Ksiądz, który znał litewski i miał także czy przede wszystkim litewskich parafian głosił kazania po litewsku, śpiewano pieśni litewskie i drukowano litewskie modlitewniki i śpiewniki. Bo Polak i Litwin byli wówczas prawdziwymi braćmi! Adam Mickiewicz w swoim dziele poetyckim „Księgi pielgrzymstwa polskiego” pisał: „Litwin i Mazur bracia są; czyż kłócą się bracia o to, iż jednemu na imię Władysław, drugiemu Witowt? Nazwisko ich jedne jest: nazwisko Polaków”. I tylko szatan mógł zrobić z nich wrogów.
Natomiast znany poeta i pisarz litewski Vincas Mykolaitis (1893 – 1967) w swej książce „Adomas Mickevicius ir lietuvią literatura” (1955) tak napisał na ten temat: „Przez wiele wieków wspólny los historyczny łączył narody polski i litewski, po utracie niepodległości nasze narody razem cierpiały ucisk caratu, razem walczyły o wolność. Dlatego też idee politycznego i kulturalnego życia Polaków znajdowały przychylny oddźwięk na Litwie, niektóre z nich dawały się przenieść i krzewić na glebie litewskiej”.
Nie było więc winą-grzechem Polaków, że język polski był w tej części Europy lingua franka – czyli językiem używanym jako środek porozumiewania się na wieloetnicznych obszarach byłej Rzeczypospolitej, że polska kultura przez swą wyższość nad innymi na tym terenie dominowała wśród szlachty, mieszczaństwa, inteligencji i duchowieństwa katolickiego i protestanckiego. I że w końcu Litwini – nawet chłopi zaczęli się uważać za członków narodu polskiego. Jest faktem, że nigdzie poza litewskimi ziemiami etnicznymi nie było tak dużego udziału chłopów w polskim Powstaniu Styczniowym 1863-64 przeciw Rosji.
Zagadka konferencji teherańskiej
Od 23 sierpnia 1939 roku do 22 czerwca 1941 roku Związek Sowiecki był najlepszym sojusznikiem hitlerowskich Niemiec (Aleksander Bregman Najlepszy sojusznik Hitlera: studium o współpracy niemiecko-sowieckiej 1939-1941 Londyn 1958).
Niespodziewana agresja hitlerowskich Niemiec na Związek Sowiecki 22 czerwca 1941 roku uczyniła to państwo sprzymierzeńcem Wielkiej Brytanii, a potem także i Stanów Zjednoczonych Ameryki w walce z Niemcami. Te trzy państwa, tzw. Wielka Trójka, zdobyły decydujący wpływ na ustalanie działań wojennych i powojennego porządku na świecie. Robiły to bez udziału mniejszych państw koalicji antyhitlerowskiej, a czasami wbrew ich woli.
Z tej trójki Churchill miał najsłabszą pozycję. Stalinowi nie ufał, ale sojusz z nim traktował jako zło konieczne do wygrania wojny (po ataku na Związek Radziecki Churchill powiedział w Parlamencie, że “gdyby Hitler najechał piekło, udzieliłbym w Izbie Gmin najlepszych rekomendacji Lucyferowi”). Roosevelt z kolei całkowicie ufał Stalinowi i doceniał rolę Związku Sowieckiego w koalicji antyhitlerowskiej. Jego główną obawą była możliwość zawarcia odrębnego pokoju niemiecko-sowieckiego, co Stalin umiejętnie wykorzystywał. Roosevelt zwykle popierał pomysły Stalina, na co Churchill musiał się zgodzić, gdyż Wielka Brytania była uzależniona od gospodarczej i militarnej pomocy USA. Churchill zdawał sobie z tego sprawę i już od początku swojej działalności jako premier zabiegał o amerykańskie subsydia. Jeszcze w 1940 roku udało mu się wytargować dostawy amerykańskiego uzbrojenia do Wielkiej Brytanii, a w 1941 roku. wynegocjował pomoc finansową w wysokości 1,082 mld dolarów; rok później pomoc ta wyniosła 4,757 mld dolarów (Internet).
Do 1944 roku główny ciężar walki z Niemcami przypadał na Związek Sowiecki. Stąd jego rola w koalicji antyhitlerowskiej sprawiła, że Stalin zaczął stawiać prezydentowi USA Franklinowi Rooseveltowi i premierowi brytyjskiemu Winstonowi Churchillowi różne „życzenia” i warunki.
Jednym z warunków było uznanie sowieckiego zaboru wschodniej Polskie we wrześniu 1939 roku.
W dniach od 28 listopada do 1 grudnia 1943 roku w Teheranie (Iran) odbyło się pierwsze spotkanie przywódców Mocarstw Sprzymierzonych, czyli Churchilla, Roosevelta i Stalina, czyli tzw. Wielkiej Trójki, dotyczące dalszego prowadzenia wojny z Hitlerem. Stalin wykorzystał okazję i w ostatnim dniu wojny poruszył sprawy Polski, a przede wszystkim jej wschodniej granicy. Przywódcy wstępnie przyjęli jej przebieg w oparciu o linię Curzona i zasadę rekompensaty terytorialnej na zachodzie kosztem Niemiec.
Pozostaje ciągle otwartym pytanie: czy w Teheranie Churchill i Roosevelt naprawdę godzili się na wschodnią granicę Polski w oparciu o linię Curzona, czy był to tylko taktyczny wybieg, mający w danej chwili uspokoić apetyt Stalina na terytoria wschodniej Polski.
Pytanie to jest o tyle uzasadnione, gdyż tak rząd brytyjski jak i prez. Roosevelt dali się później poznać jako rzekomi obrońcy przynależności Lwowa do Polski.
Czy więc szczerze uważali, że Lwów powinien pozostać przy Polsce czy po prostu „mydlili oczy” Polakom, których wielka Armia Polska walczyła z hitlerowskimi Niemcami u boku Armii Brytyjskiej. Dlatego Churchill i Roosevelt potrzebowali polskiego mięsa armatniego, a Roosevelt dodatkowo głosów Amerykanów polskiego pochodzenia w wyborach prezydenckich 1944 roku.
Kiedy w Jałcie w lutym 1945 roku Churchill i Roosevelt otwarcie poparli zabór wschodniej Polski włącznie ze Lwowem przez Stalina, to Churchill w sposób wyjątkowo arogancki zachował się wobec rządu polskiego w Londynie, a później Brytyjczycy nie zaprosili oddziału Wojska Polskiego na wielką defiladę zwycięstwa w Londynie, chociaż Wojsko Polskie stanowiło czwartą co do wielkości armię walczącą z hitlerowskimi Niemcami na wszystkich frontach i odegrało bardzo dużą rolę w Bitwie o Anglię w 1940 roku.
Prezydent USA F. Roosevelt uważał, że Lwów powinien należeć do Polski
Podczas pierwszej wizyty premiera polskiego Stanisława Mikołajczyka w Stanach Zjednoczonych w 1944 roku, prezydent Franklin Roosevelt w rozmowie z premierem w Białym Domu stwierdził, że Polska powinna być silna i niepodległa. Jednocześnie prezydent wypowiedział się przeciwko linii Curzona i zaznaczył, że nie zgadza się w tej sprawie z Churchillem. Uważał, że Polsce należy zwrócić Lwów, Drohobycz i Tarnopol. Przyrzekł również poparcie naszych postulatów w sprawie Wilna i o to miasto miał ze Stalinem prowadzić „walkę”.
Niestety prez. Roosevelt uległ później naciskom Churchilla i Stalina w tej sprawie, chociaż, jak utrzymywał prof. Oskar Halecki („Historii Polski” (Londyn 1958, s. 299), prawie do końca uważał, że Lwów powinien należeć do Polski.
Brytyjskie stanowisko w sprawie polskiego Lwowa
Historyk brytyjski Norman Davies w swej książce o Powstaniu Warszawskim pt. „Powstanie 44” (Kraków 2004) pisze, że we wszystkich czterech memorandach brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych na temat wschodniej granicy Polski z 19 i 22 listopada 1943 roku oraz z 12 lutego i 25 lipca 1944 roku Brytyjczycy uważają, że Lwów powinien pozostać przy Polsce.
To że w ostateczności – w Jałcie – Polska straciła Lwów możemy „podziękować” premierowi brytyjskiemu Winstonowi Churchillowi, który pragnąc prowadzić, a nawet pogłębić współpracę brytyjsko-sowiecką po wojnie, zignorował propolskie stanowisko brytyjskiego MSZ-u w sprawie Lwowa i – wspólnie z prezydentem USA F. Rooseveltem – sprezentował miasto Stalinowi.
W ten sposób – „psim swędem” i przez bezprzykładne bezprawie w dziejach historii Ukraińcy stali się właścicielami-okupantami polskiego Lwowa (tak jak Litwini polskiego Wilna).
Kolekcja Leopolis w Warszawie 
Z inicjatywy Oddziału Stołecznego Towarzystwa Miłośników Lwowa w Muzeum Niepodległości w Warszawie powstała w 1992 roku Kolekcja Leopolis. Jej celem jest gromadzenie materiałów historycznych przekazujących prawdę i legendę o polskiej przeszłości Lwowa i Małopolski Południowo-Wschodniej oraz upamiętnianie wśród potomnych polskiego dziedzictwa tego miasta i regionu. Większość zgromadzonych w niej muzealiów dotyczy dziejów Lwowa w okresie zaborów i w latach II Rzeczypospolitej. W kolekcji przeważają fotografie, pocztówki, archiwalia i pamiątki rodzinne, jak np. odznaka honorowa “Orlęta” (proj. T. Łuczyński, Lwów 1919) czy dyplom przyjęcia do Sodalicji Mariańskiej (Lwów 1928). Cenną, choć mniej liczną grupę stanowią grafiki i obrazy (np. Marceli Harasimowicz „Panorama Lwowa” 1914, Stanisław Kaczor-Batowski „Obrona Lwowa. Reduta Najmłodszych” 1938). Znaczną wartość poznawczą mają materiały związane ze środowiskiem radiowym przedwojennego Lwowa, w tym tomy poświęcone działalności Wesołej Lwowskiej Fali.
Kolekcja Krzemieniecka w Warszawie
Po ponownym zajęciu Wołynia przez Związek Sowiecki w 1944 roku nastąpiła deportacja w granice tzw. Polski Ludowej pozostałej przy życiu ludności polskiej; z Krzemieńca i powiatu krzemienieckiego i okolicy wypędzono 22 011 Polaków. Krzemieńczanie wypędzeni ze swej ojcowizny (bo ojcowizną na pewno jest ziemia, którą się zamieszkuje od kilkuset lat!) w narzucone przez Związek Sowiecki , Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone Ameryki (Jałta 1945) granice zniewolonej przez Kreml Polski nie zapomnieli o swej ziemi rodzinnej. Nie mogli tego jawnie okazywać w zniewolonej Polsce. Jednak, chociaż rozrzuceni po całej Polsce, utrzymywali ze sobą kontakt, pielęgnując pamięć i tradycje. Dopiero upadek komunizmu w Polsce w 1989 roku dał im możność „wyjścia z podziemia” – jawnej działalności. Np. w Warszawie powstało wówczas Koło Krzemieńczan przy Towarzystwie Przyjaciół Warszawy. Z inicjatywy tego Koła powstała w 2003 roku Kolekcja Krzemieniecka w Muzeum Niepodległości w Warszawie. Jej celem jest gromadzenie oryginalnych pamiątek związanych z tym miastem oraz dokumentowanie historii polskich skupisk usytuowanych na ziemi wołyńskiej. Dzięki ofiarności darczyńców stosunkowo niedawno powołana kolekcja już dziś stanowi znaczący zbiór muzealiów. Składają się na nią archiwalia, pocztówki, fotografie i wydawnictwa, które obrazują specyfikę przedwojennego Krzemieńca oraz rejestrują współczesne działania mające na celu zachowanie pamięci o “mieście wielkiej tęsknoty” i jego okolicach. Na szczególną uwagę zasługuje zróżnicowana dokumentacja związana z działalnością słynnego Liceum Krzemienieckiego, artystyczne fotografie Henryka Hermanowicza i Stanisława Sheybala ukazujące piękno architektury i krajobrazu oraz trochę obrazów, jak np. B. Romaniuka „Krzemieniec” 1993 (Muzeum Niepodległości).
Polacy na Litwie są Polakami
Tak w 1918 r., oraz w 1939 r., a więc kiedy Stalin wspólnie z Hitlerem podbił Polskę i dokonał nowego rozbioru Polski, jak również w 1945, kiedy oderwano Wilno i Wileńszczyznę od Polski, samo miasto jak i okoliczne tereny, które zostały włączone do sowieckiej Litwy, a dziś stanowią część państwa litewskiego, zamieszkiwała w zdecydowanej większości ludność polska. Litwinów mieszkało tam mniej niż Żydów, szczególnie w Wilnie. Według powszechnego spisu ludności z 1931 r. w mieście, które miało 195 100 mieszkańców, było 128 600 Polaków, 54 600 Żydów, 7400 Rosjan i Białorusinów oraz mniej niż 2000 Litwinów! Z kolei na tej części Wileńszczyzny, którą Stalin ofiarował Litwie mieszkało: 337 000 (69%) Polaków, 66 000 (13,5%) Żydów, 55 000 (11,3%) Litwinów, 16 000 (3,2%) Rosjan, 12 000 (2,4%) Białorusinów i 3000 (0,6%) innych narodowości.
Wilno i Wileńszczyzna były więc etnicznie polskie i prawem samostanowienia narodów należały w latach 1919-1939/45 do Polski i w świetle prawa międzynarodowego stanowiły integralną część państwa polskiego, gdyż 15 marca 1923 r. Konferencja Ambasadorów (organ ententy) uznała granice odrodzonego państwa polskiego. Także z punktu widzenia historii naród polski miał do tych ziem większe prawa niż ma naród litewski. Wilno odegrało wielką rolę w dziejach narodu polskiego. W mieście każdy stary kamień mówi o jego polskości.Dlatego jeśli dziś ktoś mówi o litewskich dziejach Wilna to mówi to na zasadzie „na bezrybiu i rak ryba”, czyli, że z braku ciągłej i znaczącej historii, każde błahe wydarzenie urasta do roli znaczącego wydarzenia. – W Wilnie jest tyle pięknych kościołów i one każdemu rzucają się w oczy. O którym z nich Litwini mogą powiedzieć, że to litewski kościół (z punktu widzenia historycznego)? O żadnym!
Przyłączenie Wilna i Wileńszczyzny do Litwy tak w 1939 r. jak i w 1945 r. na pewno nie było sprawiedliwością dziejową! W Jałcie rej wodzili słudzy szatana. Gdyby nie oni Wilno po dziś dzień należałoby słusznie do Polski. To że Wilno jest dzisiaj litewskie jest zasługą Stalina i jemu Litwini powinni wznieść wielki pomnik na centralnym placu miasta, a w każdym mieście powinny być ulice jego imienia.
Po przyłączeniu polskich Ziem Wschodnich do Związku Sowieckiego, w tym Wilna z okręgiem do Litwy, tamtejsi Polacy albo byli drogą nacisków administracyjnych zmuszani do opuszczenia swojej ojcowizny, albo sami wyjeżdżali do Polski w nowych granicach, nie chcąc żyć w sowieckim „raju”, który poznali w latach 1939-41 i który był ponownie ich codziennym koszmarem od lipca 1944 r. Z Wilna i litewskiej części Wileńszczyzny chęć wyjazdu do Polski wyraziło 134 446 rodzin (379 498 osób). Jednak Litwa była i jest słabo zaludnionym krajem, a wykrwawiony II wojną światową naród rosyjski nie był wówczas w stanie kolonizować na większą skalę ziem przyłączonych do Związku Sowieckiego po 1945 r. (polskie Ziemie Wschodnie, obszary oderwane od Rumunii, Czechosłowacji, Finlandii i Niemiec – rejon Kaliningradu, Japonii oraz republiki: litewską, łotewską i estońską). Tymczasem wyjazd wszystkich Polaków z Wilna i Wileńszczyzny uczynił by te tereny prawie bezludne. Toteż władze sowieckiej Litwy zgodziły się na wyjazd do Polski zaledwie 61 127 rodzin (197 156 osób). Z tego z Wilna, które obrano na stolicę sowieckiej Litwy, wysiedlono/wyjechało aż 107 613 Polaków. Wysiedlano inteligencję polską i ludzi znanych ze swego polskiego patriotyzmu. Dlatego do Polaków z Wilna i Wileńszczyzny „dorzucono” do wysiedlenia 2647 znanych działaczy polskich z obszaru przedwojennego państwa litewskiego (Jan Czerniakiewicz „Repatriacja ludności polskiej z ZSRR 1944-1948” Warszawa 1987).
Litwini myśleli, że jak wysiedlą polską inteligencję i element znany ze swego polskiego patriotyzmu, to tych siłą zatrzymanych na Litwie Polaków łatwiej się zlitwinizuje. Nadzieja na to stała się wkrótce płonna. Władcy Kremla – tak carscy jak i sowieccy – dobrze znali politykę „dzielenia i rządzenia”. Kreml chciał rządzić całą Litwą więc skłócał ze sobą pozostałych na Litwie Polaków z Litwinami. Wilno – stolica Litwy – nie miało być aż tak litewskie, jak tego chcieli Litwini. Rozbudowywana sowiecka struktura władzy wchłaniała tysiące kolonistów rosyjskich, a do budowanych w mieście licznych fabryk ciągnęli Polacy z pobliskiej ciągle polsko-etnicznej Wileńszczyzny, włączonej do sowieckiej Białorusi. W ten sposób w 1959 r. wśród 236 100 mieszkańców Wilna było zaledwie 90 000 Litwinów, prawie tyle samo Rosjan i innych oraz 47 200 Polaków (ok. 20%), a w 1989 r. Litwini w mieście (mającym wówczas 582 000 mieszk.) stanowili akurat 50% ludności, podczas gdy Rosjanie 20,2% ludności, a Polacy 18,8% (ok. 130 000, czyli tyle samo ile ich mieszkało w 1931 r.!). Na całej Litwie w 1989 r. mieszkało ok. 300 000 Polaków, a w powiatach wileńskim i solecznickim Polacy stanowią zdecydowaną większość mieszkańców (odpowiednio 70 i 82 procent). Stolica Litwy jest więc w morzu polskim. Ten fakt wzmacniało i wzmacnia to, że tylko na sowieckiej Litwie Polacy mogli podtrzymywać swą polskość; nie byli tak brutalnie rusyfikowani jak we wszystkich innych republikach sowieckich. Polacy mieli polskie szkolnictwo (podstawowe, średnie i zawodowe), polskie gazety, biblioteki, program radiowy, polskie organizacje, zespoły taneczne i chóry. Stąd polskość była i jest tu silna.
Oczywiście ten fakt nie zagraża dziś integralności terytorialnej Litwy. Polska i cały świat uznają obecną granicę polsko-litewską za granicę między obu narodami, a tym samym ma ona status międzynarodowy. Trudno dzisiaj wyobrazić sobie powrót Wilna do Polski. Zwyciężyło – i to na zawsze – zło!; co po raz kolejny podważyło powiedzenie, że sprawiedliwość zawsze na koniec zwycięża.
Pomimo tego i pomimo członkostwa Litwy w Unii Europejskiej, w której obowiązuje przestrzeganie praw mniejszości narodowych, Litwa robi wszystko, aby zdepolonizować Wilno i Wileńszczyznę. Gdzie tylko to jest możliwe zaciera się polski charakter miasta i ziemi oraz polską ich historię, do tego stopnia, że Polakom zabrania się pisania z polska swoich nazwisk; Litwa jest jedynym państwem na świecie gdzie obowiązuje praktyka zmieniania pisowni nazwisk! Dzieje się tak tylko dlatego, aby można było fałszować historię Litwy, a konkretnie jej polską historię. Podawanie nazwisk w polskiej pisowni ujawniałoby np. jakiej narodowości był ten czy inny architekt, uczony, biskup, pisarz, kompozytor czy generał działający w Wilnie i na Litwie.
Najchętniej Litwini chcieliby zlikwidować Polaków na Litwie jako grupę narodową. Ale jak to zrobić?
Powstały pod koniec XIX w. litewski ruch narodowy, który postawił sobie za cel doprowadzenie do rozwodu Polski i Litwy i całkowitą depolonizację tego kraju, od samego początku swej działalności utrzymywał, że Polacy na Litwie to spolonizowani Litwini. Robiono wszystko, aby o tym przekonać mieszkających tam Polaków. Przed 1920 r. wydawano broszury, a potem nawet gazety po polsku adresowane do Polaków „aby do narodu litewskiego wrócili spolszczeni Litwini” (Jerzy Ochmański „Historia Litwy”, wyd. 2, Wrocław 1982). Temu poglądowi hołdowały władze państwa litewskiego w latach 1918-40, brutalnie – wzorując się na prześladowaniu Polaków w zaborze pruskim – prześladując 200 000 Polaków tam mieszkających; celem szowinistów litewskich, którzy wyszli z chłopów i nienawidzili szlachty (Polacy) było uczynienie z ludzi trzymających się polskości kasty parobków, zamiataczy ulic i stróżów nocnych. Ta mentalność tkwi u wielu Litwinów po dziś dzień, a w okresie sowieckim hamowała napływ Polaków na wyższe uczelnie. Niestety, prawdę mówiąc, w zasadzie to im się udało – zlitwinizowano bardzo wielu tamtejszych Polaków. Jednak nie przez przekonanie ich o ich litewskim pochodzeniu co przez ich kapitulcję wobec brutalnego prześladowania (Polakom zabrano majątki) oraz ciągłego szykanowania i poniżania.
W 1991 r. Litwini kierowani przez Vitautasa Landsbergisa prosili, aby Polska uznała niepodległość Litwy. W 1939 r. ich ojcowie jawnie cieszyli się z upadku Polski i z tego, że Litwa – jako jedno z niewielu państw – zerwała stosunki dyplomatyczne z Polską, a na protest polskiego posła w Kownie, Franciszka Charwata, w sprawie Wilna, „odpowiedział rząd litewski, że nie uznaje Polski jako państwa, i nowego rządu polskiego w Paryżu, oraz stwierdza, że Wilno jest integralną częścią Litwy” (Leon Mitkiewicz „Wspomnienia kowieńskie 1938-1939” Londyn 1968). Polacy nie pamiętają, że podczas II wojny światowej ziemie polskie nie tylko okupowały Niemcy i Związek Sowiecki ale także właśnie i Litwa (X 1939-VI 1940) i że jej okupacja była prawie tak samo brutalna jak niemiecka i sowiecka (Piotr Łossowski „Polska-Litwa. Ostatnie sto lat” Warszawa 1991). Litwini nas nie przeprosili do dziś dnia za ich zbrodnie popełnione wówczas i w całym okresie II wojny światowej w Wilnie i na Wileńszczyźnie na tamtejszych Polakach (w samych Ponarach k. Wilna spoczywa około 30 000 pomordowanych wówczas Polaków).
To pobłażanie że strony polskiej tylko rozzuchwala wielu Litwinów, którym nie wystarcza to, że prawem kaduka mają Wilno i że nie muszą płacić odszkodowań Polsce i Polakom za przejęty ogromny majątek, ale także chcą je zdepolonizować etnicznie i historycznie. Ich szowinizm i nienawiść do Polski i Polaków doprowadziły do tego, że chociaż Polska i Litwa są sąsiadami, a w Wilnie i okolicy mieszka aż 300 000 Polaków, do niedawna na Uniwersytecie Wileńskim nie było katedry języka i literatury polskiej! Chociaż wpływowy polityk litewski Vitautas Landsbergis jest z zawodu muzykologiem i autorem historii pianistyki litewskiej, a Polakom wmawia że jest ich przyjacielem, nie zdobył się na założenie litewskiego Towarzystwa Chopinowskiego. Są takie towarzystwa nawet w Albanii, Maroku, Tajlandii, Filipinach i Kolumbii, ale nie na Litwie. Tylko przez nienawiść do nas Litwinów!
Nienawiści tej jest na Litwie bardzo wiele, do tego stopnia, że Polacy-katolicy są tam prześladowani nawet przez Kościół litewski, a konkretnie arcybiskupa wileńskiego A.J. Backisa. Upada katolicyzm na Litwie, z tego powodu, że przyjęli go Litwini od znienawidzonych przez nich Polaków. Według katolickiej strony internetowej „Catholic Hierarchy” ilość katolików w archidiecezji wileńskiej spadła w latach 1999-2002, a więc w okresie zaledwie 3 lat, z 600 000 do 470 000. Odradza się zorganizowany ruch pogański – starych wierzeń litewskich.
Z teorią, że Polacy na Litwie to spolonizowani Litwini wypłynął dzisiaj jeden z wielu wrogów Polaków na Litwie o nazwisku Andrejus Zukovskis. Tę przedpotopową teorię szowinistów litewskich przez niego powielaną wydrukował dziennik „Lietuvos aidas” z 14 lipca 2004 r. Jako dowód na swoje twierdzenie Zukovskis podał dane rosyjskie z 1867 r., z których wynika, że wówczas 60% mieszkańców powiatu wileńskiego określiło siebie mianem Litwinów, podczas gdy w 1907 r. do litewskiego pochodzenia przyznało się zaledwie 7% ludności tego powiatu. Zukovskis nie chce wziąć pod uwagę tego, że wyraz „Litwin” miał inne znaczenie w 1860 r., a inne w 1907 r. W 1860 r. oznaczał on nie narodowość, a tylko mieszkańca regionu, tak jak Małopolanin, Pomorzanin, Mazur. Na ówczesnej Litwie „Litwin” znaczyło tyle co Polak. Niepolski mieszkaniec Litwy był raczej określany jako Żmudzin. Mickiewiczowskie: „Litwo, ojczyzno moja” znaczy tyle co „Polsko, ojczyzno moja”. Słowo „Litwa” określało nie państwo, a dzielnicę Polski. Mickiewicz czy Kościuszko, którzy mówili o sobie jako o Litwinach, byli tylko i wyłącznie Polakami i za takich się uważali w sensie narodowym. Zresztą nie urodzili się na terenach etnicznie litewskich i obaj nie znali języka litewskiego. Zmiana znaczenia wyrazów „Litwa” i „Litwin” nastąpiła pod koniec XIX w., od kiedy zaczął rodzić się separatystyczny i antypolski litewski ruch narodowy. Dlatego podczas spisu ludności, przeprowadzonego w 1907 r., mieszkańcy powiatu wileńskiego określili się już jako Polacy, bo Litwa i Litwini stawali się dla nich obcymi ludźmi – obcym narodem.
Czy Polacy mieszkający dzisiaj w Wilnie i na litewskiej Wileńszczyźnie są pochodzenia litewskiego? Odpowiedź na to pytanie musi być przecząca. Sprawę tą omawia obszernie historyk, prof. Władysław Wielhorski w swej pracy „Polska a Litwa. Stosunki wzajemne w biegu dziejów” (Londyn 1947).
To prawda, że litewska część Wileńszczyzny należała przed wiekami do etnicznego obszaru litewskiego. Jednak wraz w Wilnem przestawała być etnicznie litewską po dobrowolnym zawarciu przez Litwę, a konkretnie jej władcę Jagiełłę, unii z Polską w 1385 r. Wraz z unią Litwini, jako ostatni naród w Europie, zostali ochrzczeni. Przed unią był to więc naród na poły barbarzyński i zacofany w rozwoju cywilizacyjnym. Nawet język litewski był tak prymitywny, że językiem urzędowym w Wielkim Księstwie Litewskim był język białoruski. Do Litwy należała wówczas cała Białoruś i połowa dzisiejszej Ukrainy. Litwa właściwa i Litwini ginęli w morzu ruskim. Gdyby nie unia Litwinów z Polakami, to na pewno nie byłoby dzisiaj Litwinów i Litwy. Zukovskis mówiłby po rusku-białorusku i byłby wyznania prawosławnego (większość możnowładców litewskich przeszła już na prawosławie, mówiła po rusku i żenili się z księżniczkami ruskimi, w tym także książę Witold), a legitymował by się paszportem białoruskim albo rosyjskim. Inną realną możliwością było wytępienie Litwinów przez Krzyżaków. Spotkał by ich los Prusów, a ziemie dzisiejszej Litwy stanowiłyby część najpierw Państwa Krzyżackiego, potem Prus no i w końcu Niemiec. Chyba że w wyniku wojny czy wojen przeszłyby pod panowanie Polski, Białorusi lub Rosji.
Nie ulega wątpliwości, że najpierw Unia Litwy z Polską w 1385 r., a potem upadek Polski w 1795 r. uratowały naród litewski i umożliwiły powstanie w 1918 r. państwa litewskiego.
Wracając jednak do sprawy Polaków na Wileńszczyźnie jako rzekomo spolonizowanych Litwinów, to Zukovskis i jemu podobni nie chcą brać pod uwagę tego, że między zjednoczoną Polską a Litwą odbywało się naturalne przemieszczanie się ludności. Wielu Polaków przenosiło się na Litwę – najpierw urzędnicy i kupcy, a potem szlachta, nauczyciele i tp. Urzędnicy często na zaproszenie wielkiego księcia litewskiego i kniaziów litewsko-ruskich; np. w 1494 r. wielki książę litewski Aleksander Jagiellończyk ściągnął do Wilna na swego sekretarza polskiego uczonego Wojciecha z Brudzewa. Większość profesorów Akademii Wileńskiej/Uniwersytetu Wileńskiego, założonego w 1579 r., stanowili etniczni Polacy, począwszy od jej pierwszego rektora Jakuba Wujka. Dużo, dużo więcej przykładów osiedlania się etnicznych Polaków w Wilnie i na Litwie podaje np. Hipolit Stupnicki w „Herbarzu polskim” (Lwów 1855). Dobrzańscy w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza to przecież etniczni Polacy.
Jednak co innego zaprzecza wywodowi Andrejusa Zukovskisa i jemu podobnie myślącym Litwinom. Otóż w 1655 r. nastąpił najazd moskiewski na Litwę. „Najazd i sześcioletnia okupacja moskiewska straszliwie zrujnowały Wilno, które ogromnie wyludniło się i na długie dziesiątki lat straciło dawną świetność” (Jerzy Ochmański, jw.). Litwini/Żmudzini byli za małym narodem, aby móc zasiedlić Wilno i Wileńszczyznę. Zasiedlili je przybysze/osadnicy z pobliskiej białoruskiej Nowogródczyzny oraz przybysze z Polski. Wilno przestało być litewskie; w 1723 r. w ostatnim kościele Wilna zaprzestano odprawiać litewskie nabożeństwo z braku osób zainteresowanych takim nabożeństwem, a nie pod wpływem nacisków administracyjnych. W urzędach język polski zastąpił język białoruski. Tak więc ponad 200 lat Wilno było prawie całkowicie polskim miastem (nie licząc Żydów) oraz prawdziwym i jeszcze większym niż przedtem bastionem kultury polskiej.
Jeśli więc Polacy w dzisiejszym Wilnie i na Wileńszczyźnie w jakimś trudnym do określenia odsetku nie są polskiego etnicznego pochodzenia, to bardziej prawdopodobne jest to, że są pochodzenia białoruskiego, a nie litewskiego.
Ludność ta uważa się jednak za Polaków i jest czas najwyższy, aby Litwini to zaakceptowali. W XXI w. nie powinno być miejsca w jakimkolwiek demokratycznym państwie na szowinizm narodowy, a tym bardziej na politykę wynarodawiania ludzi.
Przyszedł więc czas nie na wynarodawianie Polaków na Litwie, ale na budowanie nie tylko dobrosąsiedzkich stosunków polsko-litewskich, ale także między Polakami i Litwinami, wykorzystując do tego celu właśnie Polaków na Litwie – obywateli Litwy.

Marian Kałuski
http://www.kworum.com.pl

Źródło: