sobota, 21 lipca 2012

Watykan uważa, że rząd syryjski nie ma nic wspólnego z masakrami


Na podst.


Watykańska Agenzia Fides opublikowała oświadczenie Nucjusza Apostolskiego w Syrii  ”Dość tych zbrodni”. Ekscelencja Mgr. Mario Zenari zaapelował do wszystkich wierzących chrześcijan i muzułmanów do wspólnych modlitw. Są dowody na to, że zbrodni nie dokonuje syryjska armia, tak oskarżana przez opozycyjną „Syryjską Radę Narodową”, lecz rebelianci, w właściwie terroryści – jak w Houla, gdzie używali oni mieszkańców jako żywe tarcze. 88 osób zginęło. W Homs Armeński Kosciół Apostolski i przylegająca szkoła w Hamidii, zostały przejęte przez Syryjską Armię Wyzwoleńczą, która użyła ich jako szpitali i mieszkań.

Francuski biskup greko-katolicki Philip Tournyol Clos, który niedawno podróżował po Syrii, twierdzi, że pokój tam byłby możliwy, gdyby wszyscy mówili prawdę. A ta daleko odbiega od tego co mówią zachodnie media – jest to czysta dezinformacja.
W Homs, tzw. opozycja okupuje Diwan Al Bustan and Hamidieh, gdzie znajdowały się wszystkie kościoły – obecnie zniszczone i opuszczone. 138,000 chrześcijan, w tym 5-ciu biskupów zostało zmuszonych do ucieczki do Damaszku i Libanu, inni się ukrywają po wsiach. Zamachy bombowe i morderstwa w stolicy są dziełem głównie islamskich fanatyków – nie są to Syryjczycy, a zagraniczni awanturnicy,
Biskup dodaje, że syryjscy chrześcijanie uważają, że nigdy nie czuli się tak wolni w tym kraju, jak za obecnych rządów, który uznał w pełni wszystkie ich prawa. To wrogowie Syrii robią wszystko by zniszczyć poprawne relacje pomiędzy chrześcijanami i muzumanami, głównie za pomocą tzw. Muzułmańskiego Braterstwa. Jak na razie jednak nie udaje im się to, sprowokowali jedynie odwrotne reakcje. Syryjscy żołnierze kontynuują walkę z zewętrznymi najeźdźcami.

Informacje watykańskiej agencji są zgodne z tym co podają agencje rosyjskie – główne zbrodnie w Syrii są dziełem obcych fanatyków religijnych, którzy dokonali inwazji na ten kraj. Są oni w posiadaniu m.in. broni chemicznej, którą zdobyto w Libii. Planują jej użycie na mieszkańcach by zrzucić winę na rząd Assada. Grupy te były przygotowywane wTurcji. Russia Today publikuje nawet zdjęcia rebeliantów beszczeszczących kościoły i wyposażenie.Zob:

Źródło:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz